روانشناسی

با آدم‌های حسود چگونه رفتار کنیم؟

آیا باید در مقابل رفتار افراد حسود واکنش تند و سخت از خود نشان دهیم؟ شاید هم باید برای همیشه آن‌ها را از زندگی خود کنار بگذاریم.

 

اگر کنار گذاشتن این افراد حسود ممکن نباشد، چه راهی برای بهبود روابط وجود دارد؟ آیا می‌توان از حسادت آن‌ها کم کرد؟ در این مطلب از مجله ماورای سلامت به این موضوع می‌پردازیم که با با افراد حسود چگونه برخورد کنیم.

امروز در این مقاله از ماورای سلامت نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

با افراد حسود چطور برخورد کنیم ؟

برای اینکه بتوانید با آدم‌های حسود اطرافتان رفتار بهتری داشته باشید، باید طرز رفتار با آن‌ها را یاد بگیرید. مجادله، تشنج و جر و بحث هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.

 

به افراد حسود محبت کنید

افراد حسود با محبت تغییر رفتار می‌دهند. اگر روابط خود را با افراد حسود اطرافتان بهبود دهید، آن‌ها نیز لاجرم رفتار خود را به مرور زمان تغییر می‌دهند. با محبت کردن به او حس اعتماد به نفس می‌دهید. در نتیجه به جای حسادت به شما، خودش را پیدا می‌کند.

از برخورد کردن با افراد حسود خودداری کنید

وقتی مورد حسادت واقع می‌شوید، به این معناست که در کارتان موفق بوده‌اید. هیچ‌کس به گدای گوشه خیابان حسادت نمی‌کند. یا ساده‌تر بگوییم کسی به فرد شکست خورده‌ بدبخت حسادت نمی‌کند. آدم‌ها و حتی خود ما به کسانی حسادت می‌کنیم که در کارشان موفق هستند. پس وقتی کسی به شما حسادت می‌کنند، به جای برخورد تند و تیز، سپاسگزار باشید. زیرا حسادت‌های او به شما می‌گوید فرد موفقی بوده‌اید.

همچنین بخوانید:  مردان وفادار چه ویژگی‌هایی دارند؟

ایرادات او را نادیده بگیرید

افراد حسود تمایل زیادی دارند تا به دیگران آسیب بزنند. در ساده‌ترین حالت با زخم زبان یا ایراد گرفتن می‌خواهند فرد مورد نظرشان را اذیت کنند. گویی با این کار عقده‌هایشان را تخلیه می‌کنند. پس نباید ایراد گرفتن آن‌ها را جدی بگیرید. اعتماد به نفس خود را با ایرادات چنین افرادی از دست ندهید.

افراد حسود دقیقا بر روی نقاط قوت دیگران پا می‌گذارند. برای مثال اگر به زیبایی کسی حسادت کنند، دقیقا بر روی ظاهر آن فرد قضاوت کرده و مدام چهره یا اندام او را معیوب توصیف می‌کنند. برای اینکه ارتباط بهتری با افراد داشته باشید به مطلب چگونه فردی دوست داشتنی باشیم؟ سر بزنید.

 

اگر انتقادات افراد حسود بجاست، آن را بپذیرید

اگرچه افراد حسود همیشه برجستگی‌ها و نقاط مثبت را هدف حمله قرار می‌دهند، اما گاهی نیز هوشمندانه عمل می‌کنند. آن‌ها به سراغ ضعف‌ها رفته و سعی می‌کنند آن برجسته‌تر کنند. از این طریق می‌خواهند به شما بفهمانند که خیلی موفق نیستید و نقاط ضعف زیادی دارید.

شاید بپرسید خوب حالا با آدم های حسود چگونه رفتار کنیم؟ در این مواقع هم باید آرامش خود را حفظ کنید. به این موضوع بیندیشید که حتما در نقاط زیادی موفق بوده‌اید که حسادت چنین افرادی را برانگیخته‌اید.

تواضع و فروتنی را فراموش نکنید

غرور و تکبر در مقابل افراد حسود همانند نمکی است که بر روی زخم بپاشید. وقتی نمی‌توانید رابطه خود را با افراد حسود کم یا قطع کنید، چرا باید حسادت‌ آن‌ها را بیشتر برانگیزید؟ برای مثال شما نمی‌توانید از برخی از اعضای فامیل برای همیشه دوری کنید. به هر دلیلی مجبور هستید آن‌ها را مدام ببینید.

همچنین بخوانید:  چگونه فردی دوست داشتنی باشیم؟

حالا وقتی به شما حسادت می‌کنند، اگر بخواهید مغرورتر رفتار کنید، روابط تیره‌تر می‌شود. به ناچار خودتان از این تیرگی روابط آسیب می‌بینید. پس بهترین کار، داشتن تواضع و فروتنی است.

منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا