روانشناسی

خنده شما راز درونتان را افشا می‌کند

خنده یکی از نشانه‌هایی است که به‌وسیله آن متوجه می‌شویم که آیا فردی خوشحال و سرحال است یا خیر.

امروز در این مقاله از ماورای سلامت نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی برای شما در نظر گرفته ایم.

حقایقی جالب در مورد خندیدن

اخیرا تحقیقات علمی نیز ثابت کرده‌ است که خنده می‌تواند به ما کمک کند تا حقایقی جالب را در مورد دیگران و خودمان کشف کنیم. این موضوع توسط روانشناسان و محققانی ثابت شده که برای مدتی طولانی در مورد خنده مطالعه کرده‌اند. در این مطلب از مجله ماورای سلامت به بیان حقایقی جالب در مورد خندیدن می‌پردازیم.

حقایقی جالب در مورد خندیدن

تحقیقات مختلف نشان داده‌است که خنده یک فرد نشانگر حقایق بیشتری غیر از شاد بودن او است. در این مطلب، به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانیم با نگاهی دقیق‌تر به خنده افراد آن‌ها را بهتر بشناسیم.

لبخند دوستی

این نوع لبخند یکی از معروف‌ترین انواع لبخندی است که ما آن را در تابلوی مونالیزای لئوناردو داوئینچی دیده‌ایم. این لبخند بیشتر برای این استفاده می‌شود که مردم بخواهند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

حقایقی جالب در مورد خندیدن

لبخند احساسی

این نوع لبخند به راحتی قابل تشخیص است. عضلات صورت به صورت قابل توجهی منقبض شده و کامل احساس مثبت فرد را به ما منتقل می‌کند. این نوع خنده بیشتر عضلات بالای صورت را درگیر کرده و تقریبا هیچ عضله‌ای در قسمت تحتانی صورت به‌جز آن‌هایی که در راستای چشم‌ها هستند، درگیر نمی‌شود. این نوع خنده چین و چروکی را در صورت فرد ایجاد می‌کند که به‌راحتی قابل تشخیص است.

همچنین بخوانید:  عاشق شدن در یک نگاه می‌تواند خطرناک باشد!

حقایقی جالب در مورد خندیدن

لبخند تحقیرآمیز از حقایقی جالب در مورد خندیدن

لبخند تحقیر آمیز یکی از آن نوع خنده‌هایی است که بار مثبتی در خود ندارد. این لبخند نشانه‌هایی از انزجار و رنجش را برای دیگران نشان می‌دهد. در این نوع لبخند فردی که می‌خندد گوشه‌ای از لب خود را بالا برده و نگاه تحقیر آمیزی به فرد مورد نظر می‌اندازد.

لبخند تحقیرآمیز

لبخند شرم‌آور

این لبخند به‌صورت خفیف بوده و لب‌ها را به شکل نامتقارنی درمی‌آورد. شما می‌توانید اندوه عمیقی را در چشمان کسی که این لبخند را می‌زند ببینید. این خنده معمولا نوعی حفاظت از خود و تلاشی برای پنهان کردن بدبختی محسوب می‌شود. مانند وقتی که با همسر خود در حال تماشای فیلمی هستید که از آن متنفر هستید، این لبخند مربوط به شخصی است که وانمود می‌کند مشکلی با چیزی ندارد، اما در واقع اینطور نیست.

لبخند شرم‌آور

لبخند نرم

این خنده سعی می‌کند تا لبخند از روی شادی بسیار را کنترل کند. لبخند مذکور زمانی اتفاق می‌افتد که ما باید مودب باشیم و لبخند نزنیم حتی اگر موردی را دیدیم که بسیار خنده‌دار به‌نظر می‌آمد. در این لبخند گونه‌ها بالاتر رفته و گوشه لب پایین می‌آید.

لبخند نرم

لبخند ناگهانی

لبخند ناگهانی اغلب در زمانی رخ می‌دهد که به شما یک خبر بد می‌دهند. آن را می‌توانید با یک مثال بیشتر درک کنید. فرض کنید به یک رستوران رفته‌اید و تمام میزها رزرو و پر شده‌اند. لبخندی که به‌صورت ناگهانی می‌زنید دقیقا همان چیزی است که منظورمان است. لب پایین کمی تکان می‌خورد و متوجه کج شدن سر خود می‌شوید.

لبخند ناگهانی

لبخند ساختگی از حقایقی جالب در مورد خندیدن

لبخند زورکی یا ساختگی به راحتی قابل تشخیص است. چرا که در خنده طبیعی و معمولی عضلات چشم‌ها درگیر می‌شود، اما در لبخند ساختگی ما درگیری عضلات چشم و چین و چروکی را نمی‌بینیم.

همچنین بخوانید:  هر احساس را کجای بدنمان تجربه می‌کنیم؟

لبخند ساختگی

لبخند از روی ترس

لبخند از روی ترس زمانی رخ می‌دهد که شما نگران چیزی هستید، اما در عین حال لبخند نیز به لب دارید. در این نوع لبخند دندان‌ها به‌صورت مشخصی دیده می‌شوند و چشم‌ها نیز به بالا می‌روند. ابروها نیز حالتی شگفت‌زده شده دارند.

لبخند از روی ترس

 

 
منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا