زیباییکسب و کار

ماساژ لاغری و تمام ریزه کاری های آن

ماساژ لاغری که به عنوان ماساژ ضد سلولیت نیز شناخته می شود، با هدف دفع سلولیت اضافی در بدن ما که تمایل به تجمع در طول زمان دارد، انجام می شود. با بالا رفتن سن، این سلولیت به خودی خود ظاهری سرسخت به خود می گیرد که از بین بردن آن به راحتی دشوار است.

ماساژ به عنوان آرامش بخش و تسکین دهنده استرس شناخته شده است، اما جنبه منحصر به فرد آن در کمک به کاهش وزن، واقعیتی است که برای بسیاری ناشناخته است. اگرچه این مورد برای برخی از افراد است، اما با گذشت زمان – اکنون به یکی از راه حل های مورد استفاده برای کاهش وزن تبدیل شده است. در ادامه با مجله ماورای سلامت همراه باشید 

ماساژ لاغری چه کاری می تواند انجام دهد؟

 

ماساژ لاغری تفاوت بزرگی ایجاد می کند زیرا به طور خاص روی مناطقی که چربی تمایل به تجمع دارند تمرکز می کند. در زنان، اینها می تواند کمر یا باسن باشد (به ویژه) در حالی که مردان معمولاً تمایل دارند چربی اضافی در اطراف شکم و بالای پاهای خود متمرکز شوند.

ماساژ لاغری اهمیت ویژه ای به خود می گیرد زیرا چربی را تجزیه می کند و آن را از تمرکز در مناطق خاصی که در بالا ذکر شد منع می کند.

 

ماساژ لاغری شکم

تعدا دفعات ماساژ لاغری

ماساژ لاغری زمانی موثرتر است که به طور مکرر انجام شود. با این حال، وقتی همه چیز به آن ختم می شود – واقعاً به مرحله سلولیت شما بستگی دارد.

برای برخی، ممکن است به این معنی باشد که حدود 5 تا 10 جلسه انجام دهید تا در واقع تفاوت مشخص (اگر قابل مشاهده نباشد) در غلظت سلولیت مشاهده شود. این به این دلیل است که این جلسات زیاد وضعیت پیشگیرانه ای را تضمین می کند که در آن مناطق تجمع چربی موجود تجزیه می شوند، در حالی که از چنین غلظت سلولیت در آینده جلوگیری می کنند. از طرف دیگر، حدود 2 یا 3 جلسه برای افرادی که فقط در مراحل اولیه تجمع سلولیت هستند کافی است.

تجربه ماساژ لاغری

برخلاف ماساژ معمولی‌تان که در آن احساس آرامش و شادابی می‌کنید، هم در طول جلسه و هم بعد از آن – تمرکز اصلی برای ماساژهای لاغری، از بین بردن توده‌های ناخواسته سلولیت است.

بنابراین فشار وارد شده توسط درمانگر در طول جلسه ماساژ لاغری بسیار قوی تر خواهد بود و ممکن است باعث ناراحتی بسیاری شود.

تنها اتکا به ماساژ لاغری سنتی ممکن است موثرترین راه حل برای بهبود ظاهر سلولیت نباشد زیرا به جای از بین بردن خود سلول چربی، از بین بردن مایعات و سموم اضافی را هدف قرار می دهد. بدن ما هرگز نمی تواند سموم را به طور کامل دفع کند. بنابراین، نتایج استفاده از ماساژ ضد سلولیت ممکن است ماندگار نباشد و برای دستیابی به نتایج چشمگیر، نیاز به بازدیدهای متوالی برای پاکسازی سموم انباشته شده بدن است.

ما معتقدیم که با ادغام اصول اولیه ماساژ لاغری با فناوری پیشرفته، افراد می توانند بهترین نتیجه را از درمان خود ببرند.

همچنین بخوانید:  ۵ توصیه مهم برای جوانی و زیبایی شما

لکه بینی برای سلولیت

 

برخی از سلولیت ها بیشتر قابل مشاهده هستند، اما در موارد خاص، تشخیص آنها به این راحتی نخواهد بود. به خصوص زمانی که به نقطه ای می رسد که باید دقیقاً بدانید چربی اضافی در کجا جمع شده است.

اینجاست که مشاوره پزشکی و آنالیز قبل از جلسات ماساژ لاغری شما واقعاً می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. معمولاً شامل معاینه کامل می‌شود که مکان‌هایی را که سلولیت تجمع کرده است تأیید می‌کند.

با در نظر گرفتن زمان و هزینه ماساژهای لاغری ضد سلولیت، اگر با تشکیل سلولیت سر و کار دارید، می‌توانید بادی تراپی  را به عنوان یکی از درمان‌های لاغری در نظر بگیرید. با درک بهتر و مشاوره مناسب، تعداد جلساتی که باید انجام دهید و آنچه برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی یا سلولیت لازم است را خواهید فهمید.

امروزه ماساژ لاغری به یکی از روش های محبوب کاهش وزن تبدیل شده و در عین حال به عنوان یک ورزش نیز مطرح می شود. برای بسیاری از افراد لذت بردن از ماساژ با تمام فوایدی که به همراه دارد و در عین حال موفق به کاهش وزن و کاهش وزن می شود.

 

آیا این روش خوبی برای کاهش وزن است؟

 

ماساژ لاغری یکی از فرم های ارائه شده توسط متخصصین در زمینه لاغری موضعی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این نوع کاهش وزن موضعی در بین کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند، به ویژه کاهش وزن موضعی، جایگاه فعالی دارد، زیرا بدون خطر و ایمن است.

 

ماساژ لاغری بازو

تفاوت ماساژ لاغری با سایر ماساژها چیست؟

در اینجا باید بگویم که ماساژ لاغری و تکنیک های آن تفاوت چندانی با سایر انواع ماساژ ندارد. در ماساژ لاغری، ماساژور روی نقاط مورد نظر برای کاهش وزن تمرکز می کند تا با افزایش خون رسانی به این قسمت ها به کاهش چربی انباشته شده در آن ناحیه کمک کند.

تکنیک های ماساژ لاغری

هر نوع ماساژ در واقع شاخه ای تخصصی از مجموعه ای از تکنیک های ماساژ اولیه (حرکات غلتاندن، مالش، ورز دادن و ضربه زدن) است. از این تکنیک های اولیه در ماساژ لاغری نیز استفاده می شود اما تمرکز آنها روی نقاط مورد نظر است.

1. حرکت افلوراژ

این حرکت به عنوان مقدمه ماساژ لاغری شناخته می شود. در این حرکت کف دست ها در یک جهت هل داده می شوند و هنگام بازگشت به نقطه شروع کمی فشار سطحی وارد می شود. گردش خون موضعی در حرکت هل دادن افزایش می یابد و نقاط مورد نظر برای تکنیک های بعدی آماده می شود.

 

2. حرکت اصطکاک

در این حرکت، کف دست به صورت طولی در امتداد عضله مورد نظر حرکت می کند و در واقع اصطکاک باعث گرم شدن ناحیه و افزایش جریان خون موضعی می شود.

آموزش ماساژ لاغری

 

3. حرکت ورز دادن

این حرکت معمولاً روی نشیمنگاه، ران ها و نواحی با حجم عضلانی زیاد انجام می شود. این تکنیک شامل فشرده سازی و سپس رهاسازی عضلات و در نهایت افزایش جریان خون موضعی، گرم شدن بافت ها و در نهایت افزایش خاصیت ارتجاعی عضلات است.

4. ضربه زدن در ماساژ لاغری

این حرکت شامل نیشگون گرفتن و ضربات سرعتی ساطوری است. در هر دو حرکت ضربه باعث واکنش عضلانی می شود. این نوع حرکات در ماساژ لاغری کاربرد چندانی ندارد و اغلب برای انواع دیگر ماساژ استفاده می شود.

همچنین بخوانید:  اختلاف در صلاحیت تصرف عدوانی

مراحل ماساژ لاغری برای قسمت های مختلف

مانند هر ماساژ دیگری، ماساژ لاغری نیز به آمادگی های اولیه نیاز دارد که ممکن است شامل آماده سازی اتاق ماساژ، تهیه تشک و ملحفه سفید و تمیز، استفاده از عطر و بخور برای خوشبو کردن فضا، موسیقی آرامش بخش و روغن باشد. پس از آماده سازی فضا، روی ماساژ ناحیه درخواستی تمرکز کنید.

 

آموزش ماساژ برای لاغری پهلو و شکم

در این ماساژ پس از دراز کشیدن فرد به صورت قوس دار (به پشت) کار شروع می شود. ابتدا دستان خود را به هم نزدیک کرده و با استفاده از کف دست و نوک انگشتان خود از دو طرف به سمت ناف حرکت کنید (حرکت سر خوردن). این حرکت را به مدت 4-5 دقیقه در جهات مختلف انجام دهید.

سخت ترین قسمت بدن که برای کاهش وزن نیاز به تلاش زیادی دارد، شکم و پهلوها هستند. اما برای این مشکل راه حل های موثر زیادی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

ماساژ لاغری ران پا

این ماساژ به این صورت انجام می شود که فرد به پهلو دراز بکشد و با دست چرب شده از قسمت بالای ران (زیر مفصل ران) به سمت پایین (تا زانو) با فشار کافی کشیده شود. . سپس این حرکت باید برای پای دیگر نیز تکرار شود. زمان ماساژ برای هر پا بین 3 تا 5 دقیقه است. این حرکت مخصوصا برای رفع سلولیت روی ران ها مفید است.

ماساژ لاغری بازو 

در خانم ها یکی از مکان هایی که چربی در آن جمع می شود بازوها هستند. برای از بین بردن و کاهش چربی این ناحیه می توان از ماساژ دایره ای با روغن ماساژ استفاده کرد. این ماساژ به صورت متوالی به مدت 3 تا 5 دقیقه برای هر دست انجام می شود.

ماساژ لاغری نی نی سایت

 

فواید درمانی ماساژ لاغری

به طور کلی، ماساژ لاغری برای کسانی که بیماری هایی مانند آرتروز دارند که مفاصل را درگیر کرده و ورزش را دشوار می کند، توصیه می شود. این روش کاهش سایز برای کاهش چربی شکم بعد از زایمان که امکان ورزش وجود ندارد بسیار مفید است.

به طور کلی به افرادی که سالم هستند و توانایی استفاده از روش های دیگر برای کاهش وزن را دارند پیشنهاد می شود در کنار سایر روش های لاغری مانند استفاده از دستگاه های لاغری، ورزش و رژیم های لاغری ، از ماساژ لاغری استفاده کنند.

ماساژ لاغری واقعا کار دستگاه های لاغری را انجام می دهد، اما سرعت عملکرد ماساژ لاغری بسیار کمتر از دستگاه های لاغری است.

 

نکاتی که برای ماساژ لاغری باید رعایت کنید

با توجه به اینکه اکثر افراد برای کاهش وزن قسمت های مختلف بدن به خصوص شکم را ماساژ می دهند، توجه به نکاتی در رابطه با ماساژ ضروری است. قبل و بعد از ماساژ لاغری به نکات زیر توجه کنید:

  • در صورت احساس درد در قسمتی از بدن باید به ماساژور اطلاع دهید.
  • برای ماساژ لاغری شکم باید درد شکم را جدی گرفت.
  • وجود لخته خون در پاها، بیماری های قلبی و کلیوی باید به ماساژور اطلاع داده شود.
  • مواردی مانند فشار خون، پوکی استخوان و التهاب فیزیکی نیز باید در نظر گرفته شود تا از مشکلات جدی جلوگیری شود.
  • انجام ماساژ در نواحی سرطانی و توموری ممنوع است، به خصوص اگر سرطان به صورت غدد لنفاوی باشد و احتمال انتقال آن به نقاط دیگر وجود داشته باشد.
  • ماساژ دادن قسمت هایی از بدن که با عفونت مرتبط است و می تواند باعث سرایت عفونت به سایر قسمت ها شود ممنوع است.
  • بهتر است بعد از غذا ماساژ ندهید.

افراد متخصص و کار کشته ای در مجموعه های تایید شده توسط نت برگ برای ماساژ لاغری منتظر شما هستند، تا با ارائه بهترین و اصولی ترین ماساژ ها توسط با تجربه ترین ماسور ها، شما را در رسیدن به هدف تان یاری کنند. پس روی همین لینک کلیک کنید و با آن ها تماس بگیرید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا