روانشناسی

نشانه‌های عشق واقعی در رابطه عاطفی چیست؟

شریک زندگی شما باید بتواند شما را همان‌طور که هستید بپذیرد و دوست داشته باشد. اگر در پی تغییر یا کنترل شماست به عاشق بودن او شک کنید.

مجله ماورای سلامت را تا انتهای این خواندنی جذاب و مفید همراهی کنید.

چگونه می‌توان عشق واقعی را تشخیص داد؟ عشق، یکی از پیچیده‌ترین احساسات آدمی است که تمام اعضای جسمانی و روانی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. با این مطلب از مجله ماورای سلامت به بیان ویژگی های رابطه عاشقانه سالم می‌پردازیم.

ویژگی های رابطه عاشقانه سالم

مطمئن باشید همیشه یک رابطه عاشقانه سالم ویژگی‌های خاص خود را دارد که بتوان آن را به خوبی تشخیص داد. قطعا اگر ویژگی‌هایی که به شما گفتم در یک رابطه نباشد یک جای کار می‌لنگد. در ادامه به معرفی این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

ویژگی های رابطه عاشقانه سالم

شادی و محبت

اگر شما مدام در حال گریه کردن برای کسی هستید، عاشق او نیستید. عشق واقعی باید شادی ایجاد کند نه درد و عذاب. هنگامی که با هم مهربان هستید، هر دو احساس رضایت، درک متقابل و خوشحالی خواهید داشت. درک نیازها، خواسته‌ها، ترس‌ها و مشکلات فرد مقابل باعث می‌شود عشق شما عاقلانه و معنی‌دار باشد.

شفقت و دلسوزی از ویژگی های رابطه عاشقانه سالم

این عنصر، یعنی شما تمایل و توانایی درد و رنج طرف مقابل را داشته باشید. شما باید رنج‌های او را درک کنید و فقط اینگونه می‌توانید به او در کاهش رنج‌هایش کمک کنید. برای اینکه شناخت بهتری نسبت به مردان داشته باشید به مطلب رازهایی درباره مردان که زنان نمی‌دانند سر بزنید.

همچنین بخوانید:  مهم‌ترین راه‌های نجات از افسردگی

ویژگی های رابطه عاشقانه سالم

آزادی

داشتن آزادی زمانی‌که در رابطه با کسی هستید، نشانه بسیار محکم و مطمئنی از عشق واقعی است. باید بدانید عشق بردگی و اسارت نیست. این آزادی باعث می‌شود که هر دو طرف در رابطه خود حقیقی و اصیل باشند و دراین‌صورت مطمئن می‌شوند که معشوقه آن‌ها، خود او را همان‌طور که هست دوست دارد. علاوه بر آن، وقتی عشق به این کیفیت می‌رسد، به این معنی است که شما آزاد هستید تا عقاید و ایده‌های خود را بدون احساس ترس یا ناراحتی با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

خوشبختی از ویژگی های رابطه عاشقانه سالم

این عنصر، تمام ۳ عنصر قبلی را به هم متصل می‌کند. هنگامی که شما عاشق کسی هستید، او شما را با شادی حقیقی سرشار می‌کند. احساس رضایت و خوشحالی می‌کنید و هر روز در مقابل مشکلات قوی‌تر می‌شوید. باید بدانید که اگر احساس شما باعث ترس، اضطراب و پنهان‌کاری شود هرگز عشق نیست.

خوشبختی

چگونه به عشق واقعی دست پیدا کنیم؟

  • ابتدا خودتان را درست کنید. برای این که فرد مناسب خود را پیدا کنید و به عشق واقعی دست یابید لازم است قبل از این که وارد رابطه عاطفی شوید، اشتباهاتتان در روابط قبلی را پذیرفته و آن‌ها را اصلاح کنید.
  • مرزهای خود را مشخص کنید و به آن‌ها پایبند بمانید.
  • از جملات و کلمات سالم استفاده کنید و از توهین و تحقیر یکدیگر بپرهیزید.
  • تنها درصورتی می‌توانید به عشق واقعی و خالص برسید که مسئولیت کارهای خود در زندگی را بپذیرید و از بهانه‌تراشی و قربانی جلوه دادن خود در مقابل شریک زندگی‌تان بپرهیزید.
  • در روابط عاطفی انتظارات خود را به تعادل برسانید. نباید مدام انتظار فداکاری از طرف مقابل داشته‌باشید. عشق واقعی بدون داشتن هیچ چشم داشتی حاصل می‌شود.
  • عشق واقعی با وابسته شدن در تضاد است. زمانی‌که با شخصی وارد رابطه عاطفی می‌شوید سعی کنید زیاد به او وابسته نشوید و به زندگی مستقلانه‌ خود ادامه دهید.
همچنین بخوانید:  با این کارها رابطه عاشقانه همیشه گرم می‌ماند!

چگونه به عشق واقعی دست پیدا کنیم؟

 

 
منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا