روانشناسی

چگونه به کسی که دوستش داریم، ابراز علاقه کنیم؟

برداشتن نخستین گام و اعلام اینکه تمایل دارید رابطه‌ای بیشتر از «دوستی معمولی» با طرف مقابل داشته باشید، بسیار دلهره‌آور است.

مجله ماورای سلامت را تا انتهای این خواندنی جذاب و مفید همراهی کنید.

اگر فکر می‌کنید زمان ابراز علاقه فرا رسیده است، فرارکردن شما را به نتیجه‌ دلخواه‌تان نمی‌رساند و کمکی به شکل‌گیری و حفظ یک رابطه‌ خوب نمی‌کند. در این مطلب از مجله ماورای سلامت به شما می‌گوییم که چگونه ابراز علاقه کنیم.

چگونه ابراز علاقه کنیم؟

برای ایجاد و حفظ رابطه عاطفی، لازم است زن و مرد هر دو روشی برای ابراز عشق و محبت خود داشته باشند. زبان ابراز عشق در همه انسان‌ها یکسان نیست. لازمه یک رابطه موفق داشتن یک زبان عشق مشترک است. در ادامه به این موارد می‌پردازیم.

چگونه ابراز علاقه کنیم

در فرصت مناسب ابراز علاقه کنید

برای این‌ کار هر دو باید در آرامش و درخلوت باشید. بهتر است مشغول انجام کاری مشترک مانند نوشیدن قهوه، قدم‌زدن یا تماشای فیلم باشید. فکر کنید که کجا و کی حال‌واحوال هر دوی شما خوب خواهد بود. سپس در زمان‌ و مکان مناسب اقدام کنید.

تا ابد هم نمی‌توانید صبر کنید

هیچ‌وقت فرصت بی‌نقص را پیدا نخواهید کرد. پس بیخود از فرصت‌های پیش‌روی خود به‌بهانه رسیدن به فرصت بهتر نگذرید. اقدام در فرصتی که کم‌وبیش مناسب است، همیشه بهتر از صبرکردن برای موقعیت همه‌ چیز تمامی است که هرگز از راه نمی‌رسد.

همچنین بخوانید:  ویژگی های زن ایده‌آل برای زندگی چیست؟

خیلی رمانتیکش نکنید

ممکن است قلب‌تان تندتند بزند، دست‌تان عرق کند، دل‌تان غنج برود و آدرنالین در رگ‌هایتان جاری شود. به‌نظر می‌رسد مسئله‌ مهیبی باشد. هجوم احساسات در لحظه‌ای که می‌خواهید به کسی احساس‌تان را اعتراف کنید، فشار زیادی وارد می‌کند. پس آرام باشید، خیلی جدی نباشید و به خودتان اعتماد کنید.

چگونه ابراز علاقه کنیم

به انگیزه‌های خود توجه کنید

دلیل علاقه‌ شما به فرد موردنظر چیست؟ به‌خاطر اینکه با دیدن او آتش به جان‌تان می‌افتد؟ به‌خاطر اینکه وجود او به وجود شما معنای بیشتری می‌بخشد؟ یا به‌خاطر اینکه او اعتباری د‌لنشین و لذت‌بخش به شما می‌دهد؟

بپذیرید که ابراز علاقه ساده نیست

ابراز علاقه به کسی که دوستش دارید کاری نیست که بدون هیچ زحمتی انجام شود. شما ریسک می‌کنید و رازتان را آشکار می‌کنید؛ برای ریسک‌کردن هم باید از ناحیه‌ امن‌ خود خارج بشوید.
پس نگذارید سختی و احساس بی‌دست‌ و پایی مانع‌ شما شود، این‌ها بخشی از فرایند است. شما احساس آسیب‌پذیری خواهید کرد و این اصلا احساس خوبی نیست اما گریزی هم از آن نیست؛ پس پیش بروید.

بپذیرید که ابراز علاقه ساده نیست

درباره‌ چیزی صحبت کنید

شاید خیلی ساده و پیش‌پاافتاده به‌نظر برسد اما رابطه با درمیان‌گذاشتن و حرف‌های مشترک تقویت می‌شود، به‌ویژه در آغاز راه.
می‌توانید درباره‌ خودتان صحبت کنید مثلا خاطره‌ای تعریف کنید یا از آرزوهایتان بگویید. صحبت درباره‌ چیزهایی که به طرف مقابل مربوط می‌شود هم گزینه‌ خوبی است، مثلا حرف‌زدن درباره‌ کتاب، مکان یا آهنگ‌هایی که به‌گمان‌ شما موردعلاقه‌ اوست. همچنین می‌توانید حس‌ خود را در برخی لحظه‌های خاص درمیان بگذارید.

نگران کلمه‌ها نباشید

حتما پیش آمده که بخواهید در موقعیت‌های خاص در بهترین وقت بهترین عبارت‌ها را پیدا کنید و به‌کار بگیرید. همان‌طور که بهترین زمان وجود ندارد، چیزی به نام «بهترین کلمه یا بهترین جمله» هم وجود ندارد. نیازی به جمله‌های فیلم‌های هالیوودی مثل «تو منو کامل می‌کنی» یا «تو باعث می‌شی که بخوام آدم بهتری باشم» ندارید! کافی ا‌ست به آنچه بر لبان‌ شما می‌آید اعتماد کنید، با همه‌ لکنت‌ها، لغزش‌ها و اشتباهات لپی آن.

همچنین بخوانید:  چگونه با پسر پولدار ازدواج کنیم؟

نگران کلمه‌ها نباشید

 

 
منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا