روانشناسی

چگونه در نظر دیگران محبوب و دوست‌داشتنی باشیم؟

برای اینکه بدانیم چگونه محبوب باشیم، ابتدا باید بفهمیم آدم‌های محبوب چه ویژگی یا ویژگی‌های مشترکی دارند.

 

آیا آدم‌های محبوب لباس‌های شبیه به هم می‌پوشند؟ مدل موهایشان شبیه یکدیگر است؟ آیا همگی خوش‌قیافه هستند؟ البته که نه. آدم‌های محبوب در هر گوشه‌ای از جهان وجود دارند و از موقعیت اجتماعی‌شان در مدرسه، دانشگاه، محل کار و هر جای دیگری لذت می‌برند. در این مطلب از مجله ماورای سلامت به ویژگی های انسان‌های محبوب می‌پردازیم.

امروز در این مقاله از ماورای سلامت نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

اعتمادبه‌نفس داشته باشید

هیچ‌کس کامل نیست. بنابراین شما هم برای محبوب بودن نیازی ندارید کامل باشید، حتی اگر احساس می‌کنید از ایده‌آل فاصله‌ زیادی دارید، باز هم اولین گام به سوی کسب اعتمادبه‌نفس این است که خود را باور داشته باشید.

  • خودتان را پنهان نکنید. اگر فرصت مناسبی یافتید، بلند شوید و خودتان را در جمع مطرح کنید. اگر تمام مدت نگران این باشید که دیگران چگونه شما را می‌بینند و چه فکری درباره‌ شما می‌کنند و پشت سر شما چه می‌گویند، هرگز نمی‌توانید قدم مثبتی بردارید یا حتی از شر این افکار راحت شوید. به جای آن، همان کسی که هستید و همان کاری را که می‌کنید عاشقانه دوست داشته باشید. اگر خودتان را دوست داشته باشید، دیگران هم از همراهی با شما لذت خواهند برد.
  • در مدرسه و دانشگاه هم خودتان را نشان دهید. برای پاسخ‌گویی به پرسش‌ها داوطلب شوید و تکالیف‌تان را سر وقت تمام کنید. در این صورت مورد توجه مثبت دیگران قرار می‌گیرید. هرگز از حرف زدن نترسید.
همچنین بخوانید:  این نشانه‌ها می‌گوید عزت نفس شما پایین است

 

در جمع‌ها حضور پیدا کنید

یکی از ویژگی های انسان‌های محبوب این است که در جمع‌ها حضور دارند. چنین حضوری یعنی تمایل به خروج از محدوده‌ امنی که برای خودتان درست کرده‌اید. اگر آدم محبوبی نیستید، به این خاطر است که با انجام کارهایی که افراد محبوب تمایل به انجام‌شان دارند، راحت نیستید.کارهایی مانند:

  • گفت‌وگو کردن، تعریف جوک و در کل برقراری ارتباط با آدم‌ها. به خاطر داشته باشید افراد محبوب به این خاطر محبوب هستند که دیگران آن‌ها را می‌شناسند و به آن‌ها توجه می‌کنند.
  • اگر هنوز آن آدم محبوبی نیستید که در ذهن‌تان تصور کرده‌اید، پس منتظر نمانید کسی جلو بیاید و با شما صحبت کند، شما پا پیش بگذارید. جلو بروید و به سراغ کسانی هم بروید که قبلا با آن‌ها صحبت نکرده‌اید.

 

روش خودتان را پیدا کنید

برای جلب توجه مجبور نیستید موهایتان را صورتی یا روی صورت‌تان را تاتو کنید! تنها کاری که باید انجام دهید، این است که ظاهر و روش ویژه‌ خودتان را پیدا کنید. بگذارید همه ببینند شما با خودتان راحت هستید.

  • به دنبال ظاهری باشید که در آن احساس راحتی کنید. فرقی نمی‌کند ظاهر رسمی داشته باشید یا تیپ نوجوانانه یا حتی خاص. ظاهر مناسبی را انتخاب کرده و آن را مال خود کنید.

ریسک کنید

برای محبوب بودن باید در سطحی از روابط اجتماعی که چندان در آن راحت نیستید، چندین بار فرصت برقراری ارتباط پیدا کنید. بنابراین آماده‌ کارهای شجاعانه باشید.

  • ریسک کنید. با کسی صحبت کنید که هرگز او را ملاقات نکرده‌اید، به مهمانی‌هایی بروید که دعوت می‌شوید، حتی اگر بیشتر مهمان‌ها را نمی‌شناسید. با اظهارنظرهای خوب، خود را در جمع متمایز کنید.
همچنین بخوانید:  زنان از چه مردانی خوششان می آید؟

طوری رفتار نکنید که انگار اهمیتی نمی‌دهید

اگر طوری این طرف و آن طرف بروید و رفتار کنید که انگار مثلا زیادی برای این مدرسه یا دانشگاه خاص هستید، همه نظرشان به شما جلب خواهد شد، اما نه به شیوه‌ای مطلوب. هر چند که شاید نخواهید سوگلی معلم و استاد باشید و هر پرسشی که مطرح می‌کند، سریع پاسخ بدهید. اما وقتی معلم کلاس یا استاد سوالی را از شما می‌پرسد، پاسخ مناسب دادن و شرکت در بحث‌های کلاسی، توجه مثبت‌تری را به سمت شما جلب می‌کند تا بلد نبودن و شانه بالا انداختن.

 

منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا