زیبایی

کارهای ضروری برای داشتن ناخن‌های زیبا

تا چه حد به مراقبت از ناخن و دستان خود اهمیت می‌دهید؟ آیا داشتن دستانی زیبا و ناخن‌های سالم دغدغه‌ی شماست؟ پس هیچ‌وقت فراموش نکنید که در نگهداری از ناخن‌ها مانیکور کردن تنها روش مراقبت نیست.

مجله زیبایی و رژیم غذایی ماورای سلامت را تا انتهای این خواندنی جذاب و مفید همراهی کنید.

اگر می‌خواهید ناخن‌های زیبایی داشته باشید، باید هر روز کارهای نگهداری از ناخن را انجام دهید. مراقبت از ناخن، مو و پوست یک فرآیند ادامه‌دار و بدون توقف است و هیچ نقطه‌ پایانی ندارد. شما باید سعی کنید در برنامه‌ روزانه‌ خود وقتی را برای این امور در نظر بگیرید. در این مطلب از مجله ماورای سلامت به موضوع مراقبت از ناخن برای زیبایی آن می‌پردازیم.

مراقبت از ناخن برای زیبایی آن

 همواره ناخن‌های دست خود را خشک و تمیز نگه دارید

مشکلات ناخن‌ها با وجود میکروب‌ها و باکتری‌ها، شروع می‌شوند. باید مطمئن شوید که هیچ فضایی برای پرورش آن‌ها مهیا نکنید. ناخن‌های خود را مرتب تمیز کنید و بعد از شستن دست مطمئن شوید که ناخن‌ها و دست خشک شده‌اند. این کار از تجمع باکتری و میکروب زیر ناخن‌ها جلوگیری می‌کند. با این حال زیاده‌روی نکنید؛ اگر ناخن به مدت طولانی خیس شده و شسته شود، شکننده شده و شکاف می‌خورد. همچنین باید مطمئن شوید که پوست اطراف ناخن نیز همواره تمیز بوده و خشک نباشد.

پیشنهاد: برای تمیز کردن و مراقبت از ناخن‌ها و پوست اطراف آن‌ها، یک مقدار آب جوشیده به همراه نمک و یک مسواک تمیز را برداشته و ناخن زیر آن و اطراف را با دقت تمیز و در نهایت خشک کنید.

همچنین بخوانید:  12 ماسک خانگی برای آبرسانی پوست

جویدن ناخن‌ها را متوقف کنید

جویدن ناخن آسیب بسیار زیادی به ناخن وارد می‌کند. بزاق دهان نه تنها ناخن را زشت می‌کند بلکه به دلیل اسیدی بودن، باعث شکنندگی آن نیز می‌شود. این اسید کوتیکول‌های ناخن را نابود می‌کند. از طرفی دست شما به دلیل تماس با سطوح مختلف آلوده است، با قرار دادن آن در دهان باعث می‌شوید که آلودگی سطوح به دهان شما منتقل شود.

پیشنهاد: اگر عادت به جویدن ناخن دارید از رنگ ناخن‌های تلخ مزه و بدبو استفاده کنید. بو و مزه‌ ناهنجار آن باعث ترک عادت می‌شود.

مراقب کوتیکول‌های ناخن باشید

کوتیکول ناخن بسیار ظریف بوده و به راحتی پاره می‌شود. مراقبت از کوتیکول‌ها خود بخش مهمی از فرآیند نگهداری از ناخن را شامل می‌شود. اگر ناخنتان شکسته و ریش‌ریش شده است سعی کنید به آرامی به شکلی که باعث درد و آسیب به کوتیکول‌ها نشود آن را کوتاه کنید. ناخن و کوتیکو‌ل‌ها را مرتب و مرطوب نگه دارید.

پیشنهاد: از روغن نارگیل و بادام استفاده کرده و به آرامی روی کوتیکول‌ها ماساژ دهید.

 

 از مرطوب کننده‌ی مناسب پوست دست خود استفاده کنید

خشکی و پوسته پوسته شدن، فقط مختص پوست نیست. این اتفاق برای ناخن‌ها نیز رخ می‌‌دهد. ناخن‌ها ظریف هستند و به راحتی شکسته می‌شود سعی کنید تا آن‌ها را با یک مرطوب‌کننده آب‌رسانی کنید.

پیشنهاد: اکنون در بازار طیف وسیعی از مرطوب‌کننده‌ها و روغن‌های نگهداری کوتیکول ناخن وجود دارد اما باید با تحقیق و آزمون و خطا بهترین محصول سازگار با پوست و ناخن خود را پیدا کنید.

 از top coat غافل نشوید

Top coat به ماندگاری رنگ ناخن کمک می‎‌کند؛ همچنین به ناخن شما درخشندگی داده و از خرد شدن آن‌ها جلوگیری می‌‌کند. Top coat معمولا در رنگ‌های مختلف در بازار عرضه می‌شود. بسته به رنگی که دوست دارید می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

 

همچنین بخوانید:  برای ترمیم ناخن آسیب دیده بعد از برداشتن کاشت چه باید کرد؟

 

 
منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا