کسب و کار

هزینه ایمپلنت All-on-4؛ سرمایه‌گذاری در لبخند شما

لبخند شما تاثیر بزرگی بر اعتماد به نفس و کیفیت زندگی‌تان دارد. ایمپلنت‌های دندانی All-on-4 به‌عنوان یک راه حل نوآورانه برای بازیابی لبخند از دست رفته و بهبود کارکرد دهان شما مطرح می‌شوند. این روش شامل قرار دادن چهار ایمپلنت تیتانیومی در فک است که به عنوان پایه برای حمایت از یک ردیف کامل دندان مصنوعی طراحی شده است.

در واقع همانطور که می دانید استفاده از ایمپلنت دندان یک روش دائمی برای بازگشت عملکرد دندان طبیعی شما است که جایگزین روش هایی مانند دندان مصنوعی و بریج شده است. البته دقت داشته باشید بهتر است این روش برای افرادی استفاده شود که تمامی دندان های یک فک خود را از دست داده اند و مایل هستند از ایمپلنت برای جایگزین کردن جای خالی دندان های طبیعی خود استفاده کنند.

اگر بخواهیم در رابطه با قیمت ایمپلنت  All-on-4 صحبت کنیم باید بگوئیم که از قیمت ایمپلنت معمولی مقرون به صرفه تر است زیرا ایمپلنت معمولی برای هر دندان باید یک پایه جایگزین شود و قیمت بسیار بالایی خواهد داشت اما برای این نوع ایمپلنت از 4 پایه برای جایگذاری دندان مصنوعی کامل یک فک استفاده می شود و روشی بسیار مقرون به صرفه تر از ایمپلنت معمولی  است. اما اگر بخواهیم قیمت ایمپلنت All-on-4 را با دندان مصنوعی و بریج مقایسه کنیم باید بگوئیم از این دو روش قیمت ایمپلنت All-on-4 بالاتر است. اما با توجه به طول عمری که دارد روشی بسیار مقرون به صرفه است.

توضیح ایمپلنت All-on-4:

روش All-on-4 شامل قرار دادن چهار ایمپلنت در فک برای حمایت از کل دسته دندان ‌های مصنوعی است. این روش برای افرادی که تحلیل رفتگی گسترده‌ ی استخوان فک دارند یا نیاز به خارج کردن دندان‌ های بیشتری دارند، ایده ‌آل است.

بیشتر بخوانید » قیمت ایمپلنت کامل 

عوامل تأثیرگذار بر قیمت ایمپلنت All-on-4:

 1. مواد ایمپلنت: تیتانیوم به دلیل سازگاری بالا با بدن و دوام طولانی مدت، اغلب ماده‌ ی انتخابی برای ایمپلنت ‌ها است.
 2. تجربه و مهارت پزشک: دندانپزشکان با تجربه ممکن است هزینه بیشتری برای نصب ایمپلنت All-on-4 دریافت کنند.
 3. هزینه‌ های جانبی: مانند هزینه ‌های جراحی، چکاپ‌ ها، و رادیوگرافی‌ های اضافی که ممکن است نیاز باشد.
همچنین بخوانید:  3 آنتی ویروس برتر در سال 2023

مقایسه  ایمپلنت All-on-4 با سایر درمان ‌ها:

ایمپلنت All-on-4 ممکن است در ابتدا گران ‌تر از گزینه‌ های دیگر مانند دندان ‌های متحرک به نظر برسد، اما در درازمدت، به دلیل دوام بیشتر و نیاز کمتر به تعمیر یا تعویض، مقرون ‌به ‌صرفه ‌تر است.

بیمه و گزینه‌ های مالی:

بسیاری از بیمه ‌های دندانپزشکی، حداقل بخشی از هزینه‌ های ایمپلنت دندانی را پوشش می‌ دهند. همچنین، برخی از مطب‌ های دندانپزشکی برنامه ‌های پرداخت قسطی ارائه می‌ دهند.

نتیجه‌‌گیری:

ایمپلنت All-on-4 می ‌تواند تجربه‌ ی دندانی جدیدی را برای شما فراهم کند و سرمایه‌ گذاری در آن، سرمایه‌ گذاری در سلامت و لبخند شما است. ما توصیه می‌ کنیم با پزشک دندانپزشک خود مشورت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای سلامت دندانی خود بگیرید.

آشنایی با مزایا و معایب ایمپلنت All-on-4

 مزایا:

 

 

هزینه ایمپلنت

 

1. ترمیم فوری

یکی از بزرگ ‌ترین مزایای All-on-4 این است که بیماران می ‌توانند در یک روز تمام دندان ‌هایی که از دست داده ‌اند را جایگزین کنند.

2. احتیاج به عمل جراحی کمتر

در روش All-on-4 معمولاً نیازی به بازسازی استخوان وجود ندارد، که این امر عمل جراحی را ساده  ‌تر و دوره نقاهت را کوتاه ‌تر می‌ کند.

3. ثبات و امنیت ایمپلنت‌ ها

ثبات زیادی به دندان‌ ها می ‌دهند که آن‌ ها را به گزینه ‌ای مطمئن برای افرادی تبدیل می‌ کند که دندان‌ های متعددی از دست داده‌ اند.

4. حفظ عملکرد طبیعی دهان و فک

All-on-4 به حفظ جویدن طبیعی کمک می‌ کند و از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری می  ‌کند.

5. دوام و طول عمر

با مراقبت مناسب، ایمپلنت‌ های All-on-4 می‌ توانند سال‌ های بسیار طولانی دوام بیاورند.

معایب ایمپلنت all on 4

1. هزینه اولیه بالا

هزینه نصب ایمپلنت All-on-4 می ‌تواند بسیار زیاد باشد، به خصوص در مقایسه با راه‌ حل ‌های موقت یا جزئی مانند پروتزهای جزئی.

2. نیاز به جراحی

حتی اگر کمتر از ایمپلنت ‌های معمولی باشد، اما همچنان نیاز به عمل جراحی است که برای برخی افراد ممکن است نگران  کننده باشد.

همچنین بخوانید:  عمل پرینورافی چگونه انجام میشود ؟

3. دوره نقاهت

با اینکه کوتاه ‌تر از روش ‌های دیگر است، ولی همچنان یک دوره بهبودی ضروری است که طی آن بیمار باید از جویدن مواد غذایی خاص اجتناب کند.

4. محدودیت ‌های بالقوه برای برخی بیماران

ایمپلنت All-on-4 ممکن است برای افرادی که دچار تحلیل پیشرفته استخوان فک هستند یا شرایط پزشکی خاصی دارند، مناسب نباشد.

5. نیاز به متخصص

برای موفقیت طولانی‌مدت All-on-4، نصب آنها باید توسط متخصصین با تجربه و دقت بالا انجام شود که می‌تواند از دسترس برخی بیماران خارج باشد.

ایمپلنت‌ های All-on-4 یک گزینه قابل توجه برای بازسازی دندان‌ های از دست رفته هستند، اما همانند هر درمان پزشکی دیگری، تصمیم‌ گیری برای انتخاب این روش باید با ارزیابی دقیق توسط دندانپزشک و آگاهی کامل از تمام جوانب مثبت و منفی این روش صورت گیرد.

 افراد مناسب برای ایمپلنت  All-on-4

 1. ایمپلنت “All-on-4” یک روش جایگزینی دندان مدرن است که معمولاً برای افرادی که اکثر یا تمام دندان ‌های یک فک یا هر دو فک خود را از دست داده ‌اند، مفید است. افراد مناسب برای ایمپلنت “All-on-4” عبارت‌ اند از:
 2. افرادی که دارای دندان‌ های بسیار ضعیف یا  پوسیده هستند : این شرایط ممکن است به دلیل پوسیدگی شدید دندان، بیماری پریودنتال پیشرفته، یا آسیب ‌دیدگی ناشی از تروما باشد.
 3. افرادی که اکثر دندان‌ ها یا همه دندان‌های یک فک یا هر دو فک خود را از دست داده ‌اند :   این روش یک جایگزین برای دندان ‌های مصنوعی جزئی یا کامل است و گزینه ‌ای برای کسانی است که به دنبال یک راه‌ حل دائمی ‌تر هستند.
 4. افرادی که می ‌خواهند از دندان مصنوعی جزئی یا کامل خود خلاص شوند : ایمپلنت‌ ها احساس، عملکرد، و ظاهر بهتری نسبت به دندان‌ های مصنوعی سنتی ارائه می‌ دهند.
 5. افراد با استخوان فک کافی: ایمپلنت‌های “All-on-4” به حجم و کیفیت مناسب استخوان فک برای تعبیه نیاز دارند. اگر استخوان کافی وجود نداشته باشد، می ‌توان با پیوند استخوان، فک را آماده کرد.
 6. افرادی که به دنبال یک راه حل نسبتا سریع برای جایگزینی دندان‌ های از دست رفته خود هستند : “All-on-4” معمولاً می ‌تواند در عرض چند روز تکمیل شود، که این شامل جراحی قرار دادن ایمپلنت و تعبیه یک ردیف دندان موقت است تا زمانی که فک بهبود یابد.
 7. افراد بزرگسال با سلامت کلی خوب :   هر گونه جراحی ایمپلنت نیازمند وضعیت کلی سلامتی خوب است، به ویژه بیماری ‌هایی نظیر دیابت باید کنترل شده باشند.
 8. افرادی که متعهد به حفظ بهداشت دهان و دندان هستند : تعهد به مراقبت‌ های دندانپزشکی منظم و حفظ بهداشت دهان و دندان حیاتی است تا از طول عمر ایمپلنت ‌ها اطمینان حاصل شود.

با این حال، همیشه قبل از در نظر گرفتن هرگونه درمان دندان پزشکی، مهم است که با یک دندان پزشک یا جراح فک و صورت مشورت کنید تا از مناسب ‌ترین گزینه‌ ها برای شرایط خاص خود آگاه شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا