کسب و کار

انواع پرچم های تبلیغاتی | پرچم رومیزی | پرچم تشریفات

انواع پرچم های تبلیغاتی

پرچم‌های تبلیغاتی یکی از ابزارهای موثر و جذاب برای نمایش دادن نام، لوگو، سخن و یا هر پیام دیگری از سوی یک کسب و کار، سازمان، محصول و یا رویداد هستند. پرچم‌های تبلیغاتی با حرکت در باد، توجه را به خود جلب کرده و باعث افزایش شناخت و حضور برند می‌شوند. پرچم‌های تبلیغاتی در انواع مختلفی تولید و چاپ می‌شوند که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌ها و جنس‌های خاص خود هستند. در این مقاله به بررسی برخی از انواع پرچم‌های تبلیغاتی خواهیم پرداخت.

پارچه پرچم های تبلیغاتی

پارچه یکی از عوامل مؤثر در کیفیت و زیبایی پرچم‌های تبلیغاتی است. پارچه باید دارای خصوصیات زیر باشد:

 • نرم و لطیف باشد تا با حرکت در باد شکل زیبایی را به خود بگیرد.
 • مقاوم و با دوام باشد تا در برابر عوامل جوی و فشار باد خراب نشود.
 • رنگ‌پذیر و قابل چاپ باشد تا طرح و رنگ‌های مورد نظر به خوبی روی آن منتقل شود.

بر اساس نوع روش چاپ، پارچه‌های مختلف برای پرچم‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود.

بعضی از پارچه‌های رایج پرچم های تبلیغاتی:

 • ساتن: ساتن یک نوع پارچه نخی است که دارای سطح صاف و براق است. ساتن مناسب برای چاپ دستگاه‌های ديجيتال (سابليميشن) است که با حرارت طرح را روي پارچه منتقل مي كند. ساتن دارای جنس‌های مختلف است که به صورت ۶ کيلويي، ۹ کيلويي، آمريكائي، لمينت، زانفيكس و … شناخته مي شود. ساتن دارای ضخامت، جلا، قابليت رنگ پذيري و قيمت هاي متفاوت است.
 • جیر: جیر یک نوع پارچه نخي است كه داراي سطح زبر و كج است. جیر مناسب برای چاپ دستگاه‌های اسنتسيل است که با استفاده از قالب‌های برجسته طرح را روی پارچه مي چسباند. جیر دارای جنس‌های مختلف است که به صورت ۶ کيلويي، ۹ کيلويي، آمريكائي، لمينت، زانفيكس و … شناخته مي شود. جیر دارای ضخامت، جلا، قابليت رنگ پذيري و قيمت هاي متفاوت است.
 • پلی استر: پلی استر یک نوع پارچه مصنوعی است که دارای سطح صاف و نرم است. پلی استر مناسب برای چاپ دستگاه‌های حرارتی است که با استفاده از حرارت طرح را روی پارچه منتقل می‌کند. پلی استر دارای جنس‌های مختلف است که به صورت فلامنت، چلوار، تترون و … شناخته می‌شود. پلی استر دارای ضخامت، جلا، قابلیت رنگ پذیری و قیمت های متفاوت است.
همچنین بخوانید:  مدل کاشت ابرو برای صورت کشیده

پایه

پایه یکی از عوامل مؤثر در ثبات و زیبایی پرچم‌های تبلیغاتی است. پایه باید دارای خصوصیات زیر باشد:

 • مقاوم و با دوام باشد تا در برابر فشار باد و عوامل جوی خم نشود و شکسته نشود.
 • سبک و قابل حمل باشد تا به راحتی جابجا شود و فضای کمی را اشغال کند.
 • هماهنگ و همسان باشد تا با شکل و اندازه پرچم‌های تبلیغاتی سازگار باشد.

بر اساس نوع پرچم‌های تبلیغاتی، پایه‌های مختلف برای آن‌ها استفاده می‌شود.

بعضی از پایه‌های رایج در پرچم های تبلیغاتی

پنجه شیری

پنجه شیری یک نوع پایه چدنی است که دارای شکاف‌های عمودی در سطح آن است. پنجه شیری مناسب برای پرچم‌های تشریفات و رومیزی است که در سطح صاف قرار می‌گیرند. پنجه شیری با فشار به سطح زیرین، پرچم را در جای خود نگاه می‌دارد.

خورشیدی

خورشیدی یک نوع پایه چدنی است که دارای شعاع‌های افقی در سطح آن است. خورشیدی مناسب برای پرچم‌های تشریفات و رومیزی است که در سطح صاف قرار می‌گیرند. خورشیدی با وزن خود، پرچم را در جای خود نگاه می‌دارد.

گرانول

گرانول یک نوع پایه فولادی یا پلاستیکی است که دارای یک محفظه در سطح آن است. گرانول مناسب برای پرچم‌های ساحلی و اهتزاز است که در سطح ناهموار قرار می‌گیرند. گرانول با پر کردن محفظه با شن، آب، ماسه و یا هر ماده سنگین دیگری، پرچم را در جای خود نگاه می‌دارد.

پایه T

پایه T یک نوع پایه فولادی است که دارای یک قسمت عمودی و یک قسمت افقی در سطح آن است. پایه T مناسب برای پرچم‌های رومیزی است که به صورت عمودی افراشته می‌شوند. پایه T با قرار دادن قسمت افقی زیر رومیز، پرچم را در جای خود نگاه می‌دارد.

همچنین بخوانید:  قیمت ایمپلنت فوری ارزان

پایه L

پایه L یک نوع پایه فولادی است که دارای یک قسمت عمودی و یک قسمت افقی در سطح آن است. پایه L مناسب برای پرچم‌های رومیزی است که به صورت افقی افراشته می‌شوند. پایه L با قرار دادن قسمت افقی روي روميز، پرچم را در جای خود نگاه مي‌دارد.

 

با توجه به محل مورد استفاده، نوع رویداد و کمپین ها نوع کسب و کار شما می توانید پرچم مورد نیازتان را انتخاب کنید معمولا پرچم ها برای اهداف سازمانی در انواع زیر استفاده می شوند

 • پرچم تشریفات
 • پرچم رومیزی
 • پرچم ساحلی

 

پرچم تشریفات در انواع پرچم های تبلیغاتی

پرچم تشریفات، یکی از عناصر اصلی تزئینات رسمی در رویدادهای مختلف است. این پرچم‌ها معمولاً در مراسم‌های رسمی مانند مجالس ترحیم ، روزهای ملی و رویدادهای دیپلماتیک استفاده می‌شوند و به عنوان نمادی از احترام و ارزشمندی برای مهمانان شرکت کننده در مراسم، به نمایش گذاشته می‌شوند. پرچم تشریفات، معمولاً با اندازه و طرح خاصی ساخته می‌شود و برای استفاده در مراسم‌های مختلف، توسط یک نفر با یک بازویی حمل می‌شود. طرح پرچم تشریفات معمولاً با توجه به نوع مراسم و اهداف آن، تغییر می‌کند. این پرچم‌ها ممکن است شامل رنگ‌ها، شعارها، تصاویر و عناصر مختلفی باشند که به نمایش گذاشتن مهمانان احترام و تقدیر را به ارمغان می‌آورد.

پرچم تشریفات در انواع لمینت ، ساتن ، ریشه دار، بی ریشه با پایه های پنجه شیری و خورشیدی ارائه می شود .

 پرچم رومیزی

پرچم رومیزی کاربرد های مختلفی دارد برای مثال برای برگزاری سمینار ها و کمپین ها ، جهت استفاده روی کانتر ها ، همایش های بین المللی و یا روی میز مدیران . پرچم رومیزی در انواع مختلفی توسط شرکت نماپرچم تولید می شود.

پرچم رومیزی لمینت ، ساتن  ریشه دار و بدون ریشه با پایه های فلزی و سنگی از انواع این نوع پرچم می باشد.

پرچم ساحلی

پرچم ساحلی نیز دارای کاربرد های متنوعی می باشد که به دلیل نوع طراحی از سایر پرچم مناسب تر برای محیط های باز می باشد. این پرچم نیز می تواند با اهداف رویداد های بازاریابی ، برای هشدار و همچنین برای کمپین ها و رویداد ها تولید شود . پرچم ساحلی دارای جنس های متنوع مانند ساتن می باشد و در انواع بادبانی حلالی و قطره ای با پایه ی گرانولی تولید می شود .

 

 

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا