کسب و کار

وکیل مهاجرت برای تحصیل پزشکی در انگلیس

وکیل مهاجرت برای تحصیل پزشکی در انگلیس نقش بسیار مهمی در راهنمایی و کمک به دانشجویان بین ‌المللی دارد. انگلیس به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل پزشکی شناخته می ‌شود و داشتن وکیل مهاجرت می‌ تواند در مراحل مختلف مهاجرت و ثبت نام در دانشگاه ‌های انگلیس به متقاضیان کمک کند.

وکیل مهاجرت در مواردی مانند انتخاب دانشگاه، ترتیب مستندات و ویزا، تسهیل مصاحبه ‌ها و راهنمایی در مورد قوانین مهاجرت تخصص دارد. در این مقاله جزییاتی بیشتر در مورد نقش وکیل در مهاجرت تحصیلی و همینطور در مورد چند و چون تحصیل پزشکی در انگلیس در ساال 2024 صحبت شده است.

فهرست

شرایط تحصیل پزشکی در انگلیس

تحصیل در رشته پزشکی انگلستان یک مرحله مهم و پیچیده است که نیازمند داشتن پیشینه تحصیلی و عبور از مراحل مشخصی است. شرایط تحصیل پزشکی در انگلیس عبارتند از:

داشتن مدرک دیپلم معتبر

برای ورود به دوره ‌های پزشکی در انگلیس، باید دیپلم معتبر (A-levels یا معادل آن) با نمره ‌های بالا در علوم، ریاضی، و بیولوژی یا شیمی داشته باشید.

داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی

معمولاً نیاز به مدرک زبان انگلیسی معتبری مثل IELTS یا TOEFL دارید. نمره‌ های مورد نیاز بستگی به دانشگاه دارد.

داشتن نمره قبولی امتحان GAMSAT یا UKCAT

برخی دانشگاه ‌ها از امتحانات GAMSAT یا UKCAT به عنوان قسمتی از فرآیند انتخاب داتشجویان ورودی استفاده می‌ کنند. متقاضیان باید برای این امتحان‌ ها آماده شده و نمرات خوبی کسب کنند.

انجام مصاحبه

پس از مراحل اولیه، برخی دانشگاه ‌ها ممکن است شما را به یک مصاحبه دعوت کنند. این مصاحبه برای ارزیابی مهارات ارتباطی و متقاعدکنندگی شما است.

پذیرش

در صورت موفقیت در مراحل قبلی، در دوره‌های پزشکی در یکی از دانشگاه های انگلیس پذیرفته می ‌شوید.

تحصیل در رشته پزشکی در یکی از دانشگاه های انگلیس نیازمند تعهد بالا، مطالعه دقیق و تمرین زیاد است و بنابراین یک فرصت بزرگ برای یادگیری در یک محیط بین ‌المللی محسوب می شود.

مدارک تحصیل پزشکی در انگلیس

تحصیل در دوره ‌های پزشکی در انگلیس مستلزم داشتن مدارک تحصیلی مشخصی است. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

  • مدرک دیپلم معتبر
  • ریز نمرات دو سال آخر دوره دبیرستان
  • ارائه نمره زبان معتبر(آیلتس بالاتر از 7)
  • کسب نمرات بالا در کالج دوره Foundation یا A-Level برای دروس شیمی و زیست شناسی
  • انجام تست استعداد بالینی
  • موفقیت در آزمون BMAT انگلستان
  • انجام مصاحبه عملی
  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه توصیه نامه
  • ارائه پاسپورت معتبر

هر دانشگاه ممکن است که در طی دوره های زمانی مدارک درخواستی برای پذیرش و ثبت نام دانشجویان را تغییر دهد، مثلا گاهی نمره زبان 70 تافل مورد تایید بوده و گاهی به نمره بالاتر برای پذیرش دانشجو نیاز است.

هزینه تحصیل پزشکی در انگلیس

هزینه تحصیل پزشکی در انگلیس بالا بوده و به این علت هم می ‌توان رشته پزشکی را یکی از رشته های پر هزینه در دانشگاه های انگلستان تلقی کرد.

همچنین بخوانید:  چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببریم؟ افزایش اعتماد به نفس با روش عملی

میزان هزینه ‌ها متغیر و بسته به عواملی نظیر دانشگاه، منطقه و تاریخ شروع دوره متفاوت است. این هزینه‌ها شامل موارد زیر می ‌شوند:

 

وکیل مهاجرت تحصیلی

 

میزان شهریه:

مبلغ شهریه‌ ها بسیار متغیر هستند. برای دانشجویان داخلی در انگلیس، شهریه معمولاً پایین ‌تر است. اما برای دانشجویان بین ‌المللی، شهریه ‌ها معمولاً بالاترین مبلغ ممکن را دارند و چیزی در حدود 20,000 تا 45,000 پوند در سال برای دوره ‌های پزشکی در نظر گرفته شده است.

هزینه‌ های زندگی:

هزینه‌ های زندگی نیز در محاسبه کل هزینه ‌ها دارای اهمیت است و بعد بزرگی را به خود اختصاص داده است. انگلیس یکی از کشورهای گران ‌قیمت محسوب می شود و هزینه‌ های معیشتی از جمله اجاره مسکن، غذا، حمل‌ و نقل، و سایر هزینه ‌ها ممکن است به چیزی در حدود 10,000 تا 15,000 پوند در سال برسد.

تهیه کتب و تجهیزات:

برای تحصیل در رشته پزشکی نیاز به کتب و تجهیزات خاصی دارید که هزینه ‌های اضافی را ایجاد می ‌کند.

تهیه ویزا و هزینه بیمه:

هزینه ‌های ویزا و بیمه‌ های بهداشتی نیز باید در مجموع هزینه های احصیل در این رشته در نظر گرفته شوند.

مسائل دیگر:

هزینه ‌های مربوط به مسائل دیگری مثل امتحانات و امکانات اضافی دانشگاه می ‌تواند به لیست هزینه ‌ها اضافه شود.

به طور کلی، هزینه تحصیل در پزشکی در انگلیس بالاست و باید برای آن بودجه ‌بندی دقیق داشت. همچنین، دانشجویان بین ‌المللی ممکن است از بورسیه‌ ها یا کمک ‌های مالی دانشگاه ‌ها بهره‌مند شوند تا هزینه ‌های تحصیل خود را کاهش دهند.

دانشگاه های انگلیس برای تحصیل رشته پزشکی

انگلیس به عنوان یکی از مقاصد برتر جهان برای تحصیل در رشته پزشکی شناخته می ‌شود و دارای دانشگاه‌ های معتبری در این زمینه است. در ادامه به برخی از دانشگاه ‌های پزشکی در انگلستان برای تحصیل در این رشته  اشاره می‌ شود:

دانشگاه اکسفوردUniversity of Oxford

اکسفورد به عنوان یکی از دانشگاه‌ های برتر دنیا شناخته می‌ شود و دوره پزشکی آن معروف به BM BCh  است. این دانشگاه در زمینه تحصیل در رشته پزشکی دارای قدمت زیادی است و از امکانات عالی و اساتید برجسته برخوردار است.

رتبه علمی این دانشگاه به قرار زیر است:

سیستم رتبه بندی

رتبه

رتبه بر اساس THE

1

رتبه در انگلیس

1

رتبه بر اساس QS

4

رتبه بر اساس شانگهای

7

 

دانشگاه کمبریجUniversity of Cambridge

دانشگاه کمبریج نیز یکی از دانشگاه‌ذهای برتر جهان در دوره پزشکی بوده که دوره پزشکی در این دانشگاه معروف بهMB BChir  است. این دانشگاه با قدمتی حرفه ‌ای و امکانات عالی شناخته شده است.

رتبه علمی این دانشگاه به قرار زیر است:

سیستم رتبه بندی

رتبه

رتبه بر اساس THE

5

رتبه بر اساس QS

2

 

دانشگاه امپریال کالج لندنImperial College London

این دانشگاه در لندن واقع شده و دوره پزشکی آن به نام MBBS معروف است. امپریال کالج لندن با پیشرفت‌ های پزشکی و تحقیقاتی خود در جهان شناخته شده است.

رتبه علمی این دانشگاه به قرار زیر است:

سیستم رتبه بندی

رتبه

رتبه در اروپا

6

رتبه در انگلستان

2

رتبه بر اساس USNews

20

 

وکیل مهاجرت برای تحصیل پزشکی در انگلیس

دانشگاه کینگز کالج لندنKing’s College London

دانشگاه کینگز کالج لندن که یکی از دانشگاه های پزشکی انگلیس در لندن است در این شهر واقع شده و دوره پزشکی آن به نامMBBS  مشهور است. این دانشگاه دارای تاریخچه طولانی در آموزش پزشکی است. از نظر رتبه علمی این دانشگاه درایا رتبه 5 در انگلستان بوده و بر اساس سیستم رتبه بندی QS هم حائز رتبه 37 است. گفتنی است که این دانشگاه یکی از 50 دانشگاه برتر در جهان به شمار می رود.

دانشگاه لندن University of London

دانشگاه لندن که در لیست دانشگاه پزشکی انگلیس است، دارای چندین دانشکده پزشکی است که دوره‌ های متنوعی را ارائه می‌ دهد. از جمله دانشکده پزشکیSt George’s, University of London  نیز بسیار معتبر است.

همچنین بخوانید:  درمان خروپف در خانه؛ روش هایی که نمی دانید!

این دانشگاه‌ ها تنها نمونه هایی از دانشگاه ‌های برتر در انگلیس برای تحصیل در رشته پزشکی هستند. هر دانشگاه دارای ویژگی ‌ها و مزایای خود است که می توان با مراجعه به وب سایت آنها جزییاتی بیشتر در این مورد کسب کنید.

موسسه مهاجرتی خوب در شیراز

 

شیراز شهری با جمعیت زیاد است که ممکن است به دنبال مهاجرت به کشورهای مختلف باشند، لازم به ذکر است که بسیاری از موسسات مهاجرتی خوب در شیراز وجود دارند که می‌ توانند به اهالی شیراز در مسائل اقامتی کمک کنند. توصیه می‌شود که قبل از اخذ قرارداد با موسسات مهاجرتی حتما از اصالت مجوزهای آنها اطمینان حاصل کنید. چراکه دیده میشود بعضا موسساتی بدون مجوز فعالیت می‌کنند.

خدمات یک وکیل مهاجرتی انگلستان برای دانشجویان پزشکی

وکیل مهاجرتی انگلستان برای تحصیل پزشکی در انگلیس خدمات متخصصانه ‌ای را ارائه می ‌دهد تا به آنها در تحصیل کشور انگلستان کمک کند. خدمات وکیل مهاجرت به انگلیس عبارتند از:

مشاوره تحصیلی:

وکیل مهاجرتی با توجه به مهارت ‌ها و اهداف دانشجویی، به دانشجوها کمک می‌ کند تا دانشگاه و دوره‌ های پزشکی متناسب را انتخاب کنند.

تهیه مدارک و پرونده تحصیلی

وکیل مهاجرت انگلیس به دانشجوها در تهیه و مدیریت مدارک لازم برای ورود به دانشگاه و اخذ ویزا کمک می ‌کند.

مدیریت ویزا:

وکیل مهاجرت در انگلستان با تخصص در امور ویزا، دانشجوها را در تهیه و ارتقاء ویزاهای تحصیلی و کاری همراهی می ‌کنند.

مشاوره برای تقویت زبان انگلیسی:

برای دانشجویانی که به تقویت مهارت‌ های زبانی انگلیسی نیاز دارند، وکیل مهاجرتی دوره‌ های زبانی مناسب را توصیه می‌ کند.

پشتیبانی مالی:

انتخاب وکیل برای مهاجرت به انگلیس به دانشجوها در مورد هزینه‌ های تحصیلی، بورسیه‌ ها و مسائل مالی کمک می ‌کند.

پذیرش دانشگاهی:

وکیل مهاجرتی می‌ تواند در تعامل با دانشگاه ‌ها و ارسال درخواست‌ های تحصیلی به آنها به عنوان نماینده متقاضی کمک کند.

دادن آگاهی در مورد قوانین مهاجرتی:

وکلای مهاجرتی به دانشجوها در مورد قوانین مهاجرتی انگلستان آگاهی داده و حقوق و وظایف آنها را توضیح می ‌دهند.

پشتیبانی در انگلیس:

وکیل مهاجرتی می ‌تواند پس از ورود فرد به انگلیس به او در مواردی نظیر امور روزمره، اجاره مسکن و مشکلات حقوقی پشتیبانی دهد.

وکیل مهاجرتی با تجربه می ‌تواند به دانشجو در اجتناب از بروز مشکلات مهاجرتی و تسهیل در مراحل تحصیلی کمک کند به نحوی که از تجربه‌ موفق تحصیل در انگلستان لذت ببرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به آدرس زیر مراجعه نمایید:
https://mehraffarin.com/england-advice/

روند عقد قرارداد وکیل مهاجرتی انگلستان برای دانشجویان پزشکی

روند عقد قرارداد با وکیل مهاجرتی انگلستان برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در انگلیس و ایجاد حمایت از دانشجویان پزشکی یک فرآیند مهم و پیچیده است که نیاز به دقت و شفافیت دارد. در ادامه، مراحل اصلی این روند تشریح می ‌شود:

مشاوره:

ابتدا دانشجویان پزشکی باید یک مشاوره از وکیل مهاجرتی انگلستان دریافت کنند. در این مرحله، وکیل تمام اطلاعات لازم را جمع ‌آوری کرده و ارزیابی می‌ کند که آیا دانشجویان دارای ویزای مناسب برای تحصیل و کار در انگلستان هستند یا خیر.

آماده‌ سازی مدارک:

پس از مشاوره اولیه، دانشجویان باید تمام مدارک مورد نیاز را جمع ‌آوری و ترجمه کنند. این مدارک شامل مدرک تحصیلی، مدرک زبان و مدارک هویتی است.

ارسال مدارک برای وکیل:

مدارک برای وکیل ارسال می‌ شوند تا او بتواند درخواست ویزا را برای دانشجویان ثبت کند.

پیگیری صدور ویزا:

وکیل مهاجرتی انگلستان در تمام مراحل پیگیری می‌ کند تا ویزای مهاجرتی صادر شود. این مرحله ممکن است زمان‌ بر باشد و نیاز به صبر دارد. با همراهی یک وکیل برای ویزای انگلستان کارها با راحتی بیشتری پیش می روند.

ورود به انگلستان:

پس از دریافت ویزا، دانشجویان می ‌توانند وارد انگلستان شوند و مراحل تحصیل و کار خود را آغاز کنند. این روند می ‌تواند پیچیده باشد و بهتر است با وکیل مهاجرت لندن متخصص همراهی کرد تا مشکلات احتمالی کاهش یابند و فرآیند به خوبی پیش برود.

هزینه وکیل مهاجرتی انگلیس

هزینه‌ های وکیل مهاجرتی انگلستان متناسب با خدمات و مراحل مهاجرت متغیر است. معمولاً هزینه وکیل مهاجرت به انگلستان شامل مشاوره اولیه، ثبت درخواست و پیگیری تا دریافت ویزا می‌ شود.

هزینه ‌ها به تعداد افراد و متغیرهایی مانند نوع ویزا، پیچیدگی مدارک و تجربه وکیل بستگی دارد. برخی وکلای مهاجرتی مبلغ ثابتی می ‌پذیرند در حالیکه برخی از آنها بنا به ساعت کاری پول دریافت می کنند.

مهمترین نکته این است که پیش از همکاری با وکیل، هزینه‌ ها و شرایط را مطالعه کرده و توافق کتبی به انجام برسانید. در نهایت موفق به انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به انگلستان خواهید شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا