کسب و کار

هر آنچه که باید در رابطه با فیلر فک بدانید!

فرقی نمی‌ کند طرفدار تزریق بوتاکس و فیلرهای پوستی باشید یا شدیداً مخالف این روش های درمانی باشید، به احتمال زیاد حداقل در مورد یکی از این روش های درمانی کنجکاو شده‌ اید خواه بوتاکس باشد یا تزریق ژل لب و فیلرهای گونه.

اما فیلر خط فک چی ؟ تا همین اواخر، این ترفند خاص حتی برای افرادی که چندان از تزریق خوششان نمی آید، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. تغییر شکل ناحیه فک به اندازه داشتن لب‌های برجسته جذاب نیست، یا به اندازه صاف کردن پیشانی چین ‌دار رضایت‌ بخش نیست. و از آنجایی که ما بیشتر در مورد ساختار استخوان صحبت می کنیم، خط فک مانند یک ویژگی صورت به نظر می رسد که نمی توانیم به راحتی آن را شخصی سازی کنیم.

 

تا همین چند سال پیش، فیلرهای پوستی حتی برای استفاده در قسمت تحتانی صورت مورد تایید FDA نبودند. در عوض، مجسمه سازی نواحی فک و چانه با استفاده از فیلرهای اسید هیالورونیک یک روش غیرقابل برچسب بود، به این معنی که یک متخصص ماهر می‌ توانست این کار را انجام دهد، اما فقط با استفاده از فیلری که توسط FDA برای قسمت دیگری از صورت تأیید شده بود.

این قانون اخیراً تغییر کرده است و فیلرهای خط فک به جریان اصلی تبدیل شده ‌اند و به سرعت به عنوان تکنیک‌ های انژکتوری عالی که می ‌توانند دگرگونی‌ های جدی سر را به ارمغان بیاورند محبوبیت پیدا کرده‌ اند. فیلر خط فک فقط برای بهبود عدم تقارن ساختاری نیست.

بلکه می تواند چانه فرو رفته را جلو بیاورد یا چانه دوتایی را به حداقل برساند، خط فک شما را با تنظیم زوایای آن از نظر بصری باریک کند، نواحی که فک شما در گردن شما محو می شود را دوباره تعریف کند، کاهش حجم پایین صورت را جبران کند و حتی گاهی اوقات ظاهر فک را کاهش دهد. برخی از افراد حتی متوجه می شوند که برخی از کانتورینگ های تخصصی خط فک باعث می شود که در مورد جراحی بینی تجدید نظر کنند. (وقتی خط فک با آن تناسب بهتری داشته باشد، بینی می تواند کوچکتر به نظر برسد.)

 

فیلر فک چیست

 

با وجود تمام شیفتگی فرهنگ کنونی ما به مداخلات کم تهاجمی از تزریق ژل لب گرفته تا بوتاکس خط مو به نظر می رسد که تنظیمات کوچک در ناحیه فک می تواند تأثیر بیشتری بر ظاهر کلی ما داشته باشد. البته، مانند همه اصلاحات، دریافت فیلر خط فک هنوز هم ساده نیست و برای همه مناسب نمی باشد.

فیلر فک دقیقا چیست؟

تزریق فیلر خط گونه و لبخند در شیراز شامل استفاده از فیلرهای پوستی هستند، مواد ژل ایمنی که به منظور ایجاد حجم، کانتور یا سفت شدن به زیر پوست تزریق می شوند. معمولاً فیلرهای اسید هیالورونیک با قوام سفت ‌تر برای مجسمه‌ سازی خط فک استفاده می‌ شوند، زیرا آنها به بهترین شکل ظاهر و احساس استخوان را تقلید می ‌کنند.

همچنین بخوانید:  برنامه رژیم سبزیجات برای لاغری

 فیلرهای اسید هیالورونیک نیز قابل تنظیم هستند، به این معنی که انژکتورها می توانند برای رسیدن به نتایج دلخواه دوز فیلر را کمتر یا بیشتر کنند. دو فیلر محبوب هیالورونیک اسید که مورد تایید FDA برای بزرگ کردن چانه هستند، Juvéderm Voluma XC و Restylane Defyne هستند. Restylane Lyft نیز معمولا استفاده می شود.

فیلر خط گونه

 

در حالی که این فیلرها به طور خاص برای استفاده در خط فک تایید نشده اند، بسیاری از انژکتورها از آنها برای مجسمه سازی این ناحیه استفاده می کنند. در حال حاضر تنها یک فیلر پوستی مورد تایید FDA برای استفاده در ناحیه فک وجود دارد: Juvéderm Volux XC، که اولین فیلر پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک است که به طور خاص برای استفاده در سراسر این ناحیه از صورت، که شامل چانه و چانه می شود، فرموله شده است.

 گزینه دیگر: فیلرهایی هستند که از هیدروکسی آپاتیت کلسیم (CaHA) استفاده می کنند، ماده معدنی که به طور طبیعی در دندان ها و استخوان های ما یافت می شود. یک مثال Radiesse + است که در سال 2022 توسط FDA به عنوان فیلر خط فک مورد تایید قرار گرفت. علاوه بر تغییر شکل فوری نواحی مورد نظر، نشان داده شده است که فیلرهای تزریقی باعث تحریک تولید کلاژن می شوند و به جوانسازی کلی پوست و معکوس کردن برخی از ناحیه فک کمک می کنند. کاهش حجم و افتادگی پوست با افزایش سن رخ می دهد.

چه کسی کاندیدای مناسب برای دریافت فیلر خط فک است؟

 

فیلر خط فک

 

اگر فک تان تعریفی ندارد، چانه دوتایی دارید، یا می خواهید تعادل بهتری بین چانه و بینی خود داشته باشید، فیلر خط فک می تواند به شما کمک کند. برخی از افراد همچنین از فیلر خط فک به عنوان یک آزمایش استفاده می‌ کنند تا ببینند قبل از مراجعه به جراح پلاستیک در مورد کاشت چانه یا جراحی زیبایی بینی از ظاهرشان خوششان می ‌آید و گاهی اوقات آنقدر از نتایج آن لذت می ‌برند که دیگر تمایلی به جراحی پلاستیک ندارند.

این بستگی به تغییر بزرگی دارد که شما به دنبال آن هستید، زیرا فیلرها تنها می ‌توانند دستاوردهای زیادی داشته باشند. برای مثال، اگر چانه بسیار کوچکی دارید، کاشت احتمالاً راه بهتری برای به دست آوردن شکل طبیعی نسبت به استفاده از فیلرهای چانه زیاد خواهد بود. فیلر خط فک نیز نمی تواند آندربایت را اصلاح کند، و اگر ژول نگرانی شماست، انتظارات را مدیریت کنید: فیلر تزریقی احتمالاً مشکل را به طور کامل اصلاح نمی کند، زیرا افتادگی پوست و شلی مسئله اصلی است.

همچنین بخوانید:  احداث باغ بادام از بزرگترین تولید کننده نهال بادام در ایران با یک قرن تجربه

این یکی ممکن است واضح به نظر برسد، اما اگر از قبل یک خط فک بسیار مربع یا مشخص دارید، احتمالاً نتایج قابل توجهی از فیلر فک نخواهید دید یا بدتر از آن، ممکن است نتیجه نهایی در نهایت بد شکل به نظر برسد. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، احتمالاً از شما خواسته می شود حداقل دو روز قبل از قرار ملاقات، مصرف این داروها را متوقف کنید.

رویه شامل چه مواردی می شود؟

دریافت فیلر خط فک یک فرآیند نسبتاً سریع و بدون درد است که نیازی به استراحت ندارد. به طور کلی ظرف نیم ساعت متخصص کار تزریق فیلر را برای شما انجام دهد. پزشک شما احتمالاً با استفاده از کرم موضعی یا محلولی که به مدت 30 دقیقه روی پوست باقی می‌ ماند، قبل از استفاده از یک سوزن بسیار نازک و احتمالاً یک لوله بسیار نازک به نام کانولا برای تزریق فیلر در زیر پوست، پوست شما را بی ‌حس می ‌کند.

بیشتر فیلرهای پوستی همچنین حاوی مقدار کمی لیدوکائین بی حس کننده موضعی هستند تا به کاهش احساسات ناخوشایند در حین تزریق کمک کنند. در طول عمل، ممکن است فشار، نیشگون گرفتن یا سوزش را احساس کنید، اما درد بسیار کمی داشته باشید. انژکتور شما ممکن است از کمی فیلر در نواحی اطراف صورت استفاده کند تا به نتایج یکپارچه کمک کند.

پس از تزریق فیلر فک چه اتفاقی می افتد؟

ممکن است گرما و حساسیت کوتاه مدت، کبودی یا تورم خفیف، قرمزی، و توده‌ های موقتی فیلر را در زیر پوست خود احساس کنید. در صورت نیاز از یخ استفاده کنید و به مدت 24 ساعت از ورزش کردن یا نوشیدن آب خودداری کنید، زیرا این کار می تواند کبودی را تشدید کند. عوارض جانبی معمولا در عرض 48 ساعت برطرف می شود.

 

فیلر خط فک

 

ماندگاری فیلر خط فک چقدر است؟

خبر خوب: فیلر فک بیشتر از فیلر در سایر نواحی صورت شما ماندگاری دارد، زیرا ناحیه ای از صورت است که در حالات صورت نقش ندارد. هرچه یک ناحیه بیشتر حرکت کند، فیلر سریعتر حل می شود. به طور متوسط، فیلر خط فک حدود یک سال دوام می آورد، اما این مقدار زمان بسته به آناتومی شما و مقدار استفاده می تواند کمی کمتر یا بیشتر باشد. نتایج فیلر همچنین می‌ تواند به محصولی که استفاده می ‌شود بستگی داشته باشد، بنابراین اگر نتایج طولانی ‌تر برای شما اولویت اصلی است، از قبل با انژکتور خود صحبت کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا