کسب و کارورزش

حرکات کششی برای افزایش قد؛ برای افزایش قد چه بخوریم

افزایش قد رویای تمام نوجوانانی است که زیبایی، قدرت، اعتماد به نفس و مورد قبول واقع شدن در اجتماع را متکی بر ویژگی های ظاهری خود می دانند. اگر چه داشتن اندامی متناسب و قد بلند شدن می تواند به افزایش اعتماد به نفس و خودباوری کمک کند، اما تنها شرط لازم برای آن نیست. قبل از هر چیز و معرفی حرکات کششی برای افزایش قد، به شما می گوییم که بدون تردید و قطعا اگر خودتان حاضر به پذیرش شرایط جسمی خودن باشید، این پذیرش در دیگران نیز به سختی رخ خواهد داد.

آنگاه باید تمام عمر گرانبهای خویش را صرف به دست آوردن تایید دیگران و دیده و پسندیده شدن از نگاه سایرین کنید. پس اگر قصد انجام ورزش برای افزایش قد را دارید به شما صمیمانه تبریک می گوییم؛ چرا که این عمل در هر صورت شایسته و سازنده است. اما به شرطی که انجام ورزش ها و فعالیت های جسمانی و همچنین در پی یافتن پاسخ “برای افزایش قد چه بخوریم” ، خود را محدود به نتایج حاصله نکنید و افزایش قد را بهانه ای برای تحقق بخشیدن به داشتن جسم سالم که دقیقا در گرو ورزش و تغذیه سالم است، بکنید.

فهرست

درک نقش کشش در افزایش قد

حرکات کششی برای افزایش قد یک فرمول جادویی نیست که قد شما را به شدت تغییر دهد، اما می تواند به ظاهری بلندتر کمک کند. کشش منظم به کشیده شدن ستون فقرات کمک می‌کند، دیسک‌های بین مهره‌ای را سر جای دقیق خود قرار می دهند و مشکلاتی را که می‌تواند شما را کوتاه‌تر از آنچه هستید نشان دهد، اصلاح  می کند. توجه به این نکته مهم است که صفحات رشد در استخوان‌ها پس از بلوغ بسته می‌شوند و افزایش قابل توجه قد را محدود می‌کنند. با این حال، بهبود وضعیت بدن و هم ترازی همچنان می تواند به تفاوت قابل توجهی منجر شود.

بمب افزایش قد
تغذیه برای افزایش قد

 

راه های افزایش قد و عوامل موثر بر آن

عومال متعددی در افزایش قد و رسیدن به نقطه ایده آل وجود دارد که در اینجا به کلیدی ترین آن ها می پردازیم.

نقش تغذیه سالم و ارگانیک در افزایش قد

یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از مواد مغذی نقش اساسی در تقویت سلامتی و قوی شدن ایفا می کند و به شما کمک می کند تا حداکثر پتانسیل قد بلند شدن را به دست آورید. این مفهوم مستلزم کنترل ولع غذاهای کارخانه ای مانند کیک، نوشابه، شیرینی و پیتزا است. در عوض، استفاده از سالاد سبزیجات، غلات کامل، گوشت بدون چربی به عنوان منابع پروتئین، میوه ها و استفاده فراوان از محصولات لبنی می تواند بسیار سودمند باشد. اهمیت پرورش یک رژیم غذایی مملو از پروتئین ها و مواد مغذی ضروری را نمی توان نادیده گرفت.

پروتئین به عنوان سنگ بنای اصلی برای افزایش قد، تقویت قدرت بدن، تقویت استخوان ها، غضروف و تقویت رشد عضلات عمل می کند. بنابراین، اگر آرزوی رسیدن به قد بلند در بهترین حالت ممکن جسم خود را دارید، اضافه کردن بخش های قابل توجهی از غذاهای غنی از پروتئین در رژیم غذایی خود ضروری است. بدیهی است که هماهنگ سازی برنامه تغذیه و ورزش برای فزایش قد در دستیابی به اهداف شما ضروری است. در نتیجه، به یاد داشته باشید که حرکات کششی افزایش قد را با تغذیه سالم ترکیب کنید.

نقش ژنتیک در افزایش قد

ژنتیک به عنوان عامل اصلی افزایش قد انسان شناخته شده است. میراث ژنتیکی که توسط والدین و اجدادمان به ما اعطا شده است، تأثیر قابل توجهی بر قد نهایی ما دارد. بدون شک، قد افراد عمدتاً تجلی ترکیب ژنتیکی آنهاست و سایر عوامل را به نقشی ثانویه در افزایش قد تنزل می دهد. البته شایان ذکر است که همه افراد با والدین کوتاه قد به دلیل ماهیت پیچیده قد که به صورت چند ژنی تعیین می شود، الزاما کوتاه قد نمی شوند و خلاف این موضوع در جامعه به وفور قابل مشاهده است.

همچنین بخوانید:  ورزش هیت (HIIT) و اینتروال در خانه

 

راه های افزایش قد
افزایش قد

این نشان می‌دهد که ادغام ژن‌های ارثی این پتانسیل را دارد که یک فرد را به طور قابل‌توجهی بلندتر از پیشینیان  خود کند. به طرز امیدوارکننده ای افزایش قد در کودکان و نوجوانان از طریق رعایت چند نکته ضروری امکان پذیر است که حتی از والدین خود نیز قد بلندتر شوند . بنابراین، حفظ این دستورالعمل‌ها همراه با حرکات کششی افزایش قد و ورزش برای افزایش قد که در این مقاله برجسته شده‌اند، بسیار مهم است.

نقش ویتامین ها در افزایش قد

در بخش‌ بعدی این مقاله با محوریت حرکات کششی برای افزایش قد به حوزه ویتامین‌ها و مواد معدنی در ارتباط با تکنیک‌های کششی افزایش قد می‌پردازیم. توصیه می شود قبل از هر تصمیمی با پزشک خود مشورت کنید، به خصوص اگر در نظر دارید از مکمل های کلسیم و ویتامین استفاده کنید. این مکمل ها با برآوردن نیازهای تغذیه ای بدن شما، با تاکید ویژه بر کلسیم، ویتامین A و ویتامین D به دلیل تاثیر عمیقشان بر سلامت استخوان، نقش اساسی در افزایش قد دارند.

برای شروع ترکیب یک رژیم روزانه از یک مولتی ویتامین جامع همراه با یک مکمل کلسیم رویکردی عاقلانه است. با این حال، ضروری است که قبل از شروع هر رژیم مکمل، به دنبال راهنمایی پزشک متخصص خود باشید. مهم است که بدانیم ویتامین ها و مواد معدنی منحصراً به شکل مکمل های دارویی نیستند.پس اگر قرار است با حفظ سلامت کبد و کلیه تان به افزایش قد برسید، تا حد امکان از خوردن مکمل های تغذیه ای خودداری کنید. اگر اندام های داخلی بر اثر مصرف غذاها و مکمل های کارخانه ای آسیب  ببینند، دیگر حتی اگر قدتان 3متر هم بشود، هرگز از زندگی لذت نخواهید برد.

 

نقش آب در افزایش قد

مصرف آب را در تمام طول روز به طور متعادل در رژیم غذایی تان رعایت کنید. مشابه اهمیت تغذیه مناسب، اطمینان از هیدراتاسیون کافی، فرآیند افزایش قد را تسهیل می کند. هنگامی که تشنه می شوید علاوه بر آب آشامیدنی می توانید از  ترکیب نوشیدنی هایی مانند شیر و انواع آب میوه های طبیعی خانگی نیز بهره ببرید.

اولویت بندی مصرف کافی آب بسیار مهم است. اگر درگیر فعالیت های بدنی هستید یا در شرایط آب و هوایی بسیار گرم قرار می گیرید، نیاز شما به آب افزایش می یابد. علاوه بر این، مصرف میوه ها و سبزیجات می تواند بخشی از نیاز بدن شما به آب را تامین کند.

بهترین صبحانه برای افزایش قد

 

اخطار

در اینجا ما فرض را بر آن می گذاریم که شما کودکان یا نوجوان هستید. . در واقع تمام مراحل توصیه شده برای افزایش قد کودکان و ورش برای افزایش قد نوجوانان است.

در عصر حاضر بسیاری از افراد به آسانی اقدام به فریب دادن هم نوعان خود می کنند و به سایرین رویا می فروشند! این موضوع محدود  به راه های افزایش قد نمی شود و ما در تمامی حوزه ها با پکیج فروش هایی که بسیاری از آنان با حقه بازی و شیادی و کلاهبرداری، یک شبه میلیون ها تومان پول مردم را با دادن وعده های دروغین به جیب می زنند و رسیدن به اهداف بدون طی کردن مسیری سخت و طولانی را وعده می دهند، رو به رو هستیم. پس مراقب باشید که گول وعده افزایش قد تا 20 سانت در یک هفته و برنامه افزایش قد در یک هفته را نخورید و اگر بالای 20 سال سن دارید، تقریبا افزایش قد برای شما غیر ممکن به نظر می رسد. (موارد استثنا همیش هیافت می شود اما قالبا فقط در کودکی و نوجوانی افزایش قد امکان پذیر است).

 

حرکات کششی برای افزایش قد

در اینجا به برخی از حرکات کششی برای افزایش قد خواهیم پرداخت. نکته قابل توجه اینکه فواید این حرکات ورزشی برای افزایش قد، فقط محدود به این ویژگی نیستند و فواید بسیاری برای سلامت جسم شما دارند.

 

ورزش برای افزایش قد نوجوانان

هالاسانا برای افزایش قد (حرکت گاو آهن)

حرکت گاو آهن جز حرکات معکوس یوگا است و علاوه بر کمک به افزایش قد، به ماساژ اندام های داخلی و تقویت عضلات بدن کمک بسیاری می کند.

همچنین بخوانید:  آیا همه بیرون زدگی های چشم، نشانه تومور اربیت هستند؟

نحوه انجام هالاسانا

 • به پشت دراز بکشید، پاها را کنار هم و کف دست‌ها را کنار بدن روی زمین قرار دهید. دم بگیرید و هر دو پا را بالا بیاورید.
 • بازدم را انجام دهید و با دم بعدی لگن خاصره را از روی زمین بلند کنید. از دست‌های‌تان کمک بگیرید، دست‌ها را پشت بدن قرار دهید و آرنج‌ها را تا حد امکان نزدیک هم نگه‌دارید.
 • با بازدم هر دو پا را با زانوهای صاف، پشت سر روی زمین بگذارید. شاید در ابتدا پاها به زمین نرسد، هرچه انعطاف ستون فقرات بیشتر شود به تدریج پاها به زمین نزدیک‌تر می‌شوند. اگر پاها به‌راحتی به زمین می‌رسند، آن‌ها را قدم به قدم به طرف سرتان نزدیک کنید و پشت پنجه‌ها را روی زمین قرار دهید و پاشنه‌ها را به سمت عقب بکشید.
 • در حین انجام «هالاسانا» (گاوآهن) مطمئن باشید که ستون مهره و تنه به سمت بالا کشیده باشد و زانوها صاف باشند.
 • حال دست‌ها را به هم قلاب و از بدن‌تان دور کنید. با تنفس‌های آرام و عمیق به مدت سی ثانیه در این وضعیت مکث کنید، به مرور می‌توانید این زمان را به دو دقیقه برسانید.
 • برای برگشتن از این حالت، پاها را کمی به سمت بالا بیاورید و کف دست‌ها را روی زمین بگذارید و به‌ آرامی مهره به مهره پشت را روی زمین برگردانید. با بازدم، آهسته پاها را رها کنید.

 

تمرینات آویزان کردن جزء حرکات کششی برای افزایش قد

تمریناتی مانند آویزان شدن از میله برای رفع فشار از ستون فقرات موثر است. با آویزان کردن خود از یک میله بارفیکس، به نیروی جاذبه اجازه می دهید ستون فقرات را کشیده و فضای بین مهره ها را استاندادر کند.

بهترین زمان ورزش برای افزایش قد

 

حالت مار کبری بلند کردن ستون فقرات

یوگا حالت های مختلفی را ارائه می دهد که سلامت ستون فقرات را ارتقا می دهد. حالت مار کبری یا بهوجانگ آسانا شامل قوس دادن به پشت و بلند کردن قفسه سینه است که باعث کشش جلوی بدن و تقویت عضلات پشت می شود.

وضعیت خم شدن به جلو در حالت نشسته

خم شدن به جلو، همسترینگ و پایین کمر را هدف قرار می دهد. تمرین منظم می تواند انعطاف پذیری در زنجیره خلفی را بهبود بخشد و به وضعیت بهتر بدن کمک کند.

 

ورزش برای افزایش قد کودکان

تاداسانا؛ یک حرکت کششی برای افزایش قد

 • پاهار رو جفت کنید و دستان تان را کنار بدن به صورت کشیده قرار دهید.
 • سر، گردن، سینه، پاها و ستونه مهره ها همگی در یک راستا به صورت یک خط راست قرا می گیرند.
 • عضلات صورت، گردن و ستون مهره ها را آرام نگه داشته و هیچ گونه فشار و انقباضی به بدن وارد نکنید.
 • دست هایتان نیز منقبض نباشد اما به حالت خبردار در کنار پاهایتان قرار بگیرد
 • تا هر زمانی که توان دارید (3الی 5 دقیقه) در وضعیت باقی بمانید.

حرکات کتف: بهبود وضعیت بدن

تمرینات کتف پیلاتس ماهیچه های بین تیغه های شانه شما را تقویت می کند و باعث سلامت قسمت بالای کمر و بهبود وضعیت بدن می شود.

وضعیت درخت برای افزایش قد

وضعیت درختی تعادل را به چالش می کشد و مرکز بدن را درگیر می کند. این شما را تشویق می کند تا در حالی که بدن خود را به سمت بالا کشیده اید، تعادل درونی خود را حفظ کنید و خمودگی ستون مهره ها و جسم تان برطرف شود.

حالت مثلث: کمک به تراز ستون فقرات

حالت مثلث شامل یک کشش جانبی است که دو طرف بدن  را تحت تاثیر قرار می دهد و به انعطاف پذیری و تراز ستون فقرات کمک می کند.

عکس ورزش برای افزایش قد

 

حفظ یک روال ثابت برای نتایج بهینه

زمانی که نوبت به حرکات کششی برای افزایش قد می‌رسد، ثبات رای و ممارست و سخت کوشی نکات کلیدی هستند. انواع حرکات کششی را در برنامه روزانه خود بگنجانید و با انعطاف پذیری بدن به مرور زمان آن خود را پیدا کرد و شما راست قامت می شوید و قطعا بلند قد تر به نظر خواهید رسید.

 

سوالات متداول

آیا حرکات کششی می تواند باعث افزایش قد بعد از بلوغ شود؟

 حرکات کششی می تواند وضعیت و ظاهر قد را بهبود بخشد، اما بعید است که به دلیل بسته بودن صفحات رشد منجر به افزایش قابل توجه قد پس از بلوغ شود.

آیا کشش بیش از حد عوارض جانبی دارد؟

 کشش بیش از حد می تواند منجر به کشیدگی و آسیب عضلانی شود. مهم است که در محدوده خود کشش دهید و از فشار دادن بیش از حد بدن خود اجتناب کنید.

آیا یوگا یا پیلاتس به تنهایی می تواند مرا قد بلندتر کند؟

یوگا و پیلاتس می توانند وضعیت بدنی، انعطاف پذیری و هم ترازی را بهبود بخشند که ممکن است به قد بلندتر دیده شدن کمک کند. با این حال، اثرات آنها بر قد محدود است.

آیا برای انجام این روش های افزایش قد محدودیت سنی وجود دارد؟ 

این شیوه‌ها می‌توانند برای افراد در هر سنی با ارتقای انعطاف‌پذیری و بهبود وضعیت بدن و همچنین افزایش سلامتی مفید و موثر باشند.

اگر با وجود امتحان کردن این روش ها همچنان از قد خود ناراضی هستم چه باید بکنم؟

 مهم است که قد طبیعی خود را بپذیرید و روی ایجاد اعتماد به نفس از طریق یک سبک زندگی سالم و تصور مثبت از خود تمرکز کنید.

منبع

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا