روانشناسی

این کارها شما را از چشم بقیه می‌اندازد

هرکسی دلش می‌خواهد جذاب و مهربان به‌نظر برسد تا بتواند در جامعه دوستان بیشتری داشته باشد.

امروز در این مقاله از ماورای سلامت نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی برای شما در نظر گرفته ایم.

از چشم بقیه افتادن و بی ارزش شدن

چند عادت و رفتار اشتباه وجود دارد که بدون اینکه خودتان متوجه شوید، جذابیت را از شما می‌گیرد و شما را از چشم‌ها می‌اندازد. در این مطلب از مجله ماورای سلامت به بیان نکات از چشم بقیه افتادن و بی ارزش شدن در روابط می‌پردازیم.

از چشم بقیه افتادن و بی ارزش شدن

برخی از این رفتارها را به شما معرفی می‌کنیم. اگر هر یک از آن‌ها را در خودتان یافتید، فورا آن را کنار بگذارید. بعد از ترک این رفتارها خواهید دید که حلقه‌ دوستان شما به تدریج بزرگ‌تر می‌شود.

فقط به فکر خودتان هستید

خیلی‌ها بدون اینکه خودشان بدانند این ویژگی را دارند. فقط بر خودشان تمرکز می‌کنند، فقط راجع به خودشان حرف می‌زنند و اهمیتی نمی‌دهند که دیگران چه حرفی برای گفتن دارند. در این حالت فکر می‌کنید خودتان تنها آدمی هستید که اهمیت دارد.

همچنین بخوانید:  رازهایی که افراد موفق هرگز به شما نمی‌گویند

از چشم بقیه افتادن و بی ارزش شدن

بر زیبایی ظاهری تمرکز می‌کنید و باطن را نمی‌بینید

زیبایی حقیقی از درون قلب و روح منشا می‌گیرد. ظاهر فیزیکی شما مهم‌ترین ویژگی شما نیست. بعضی از افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، فکر می‌کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که اهمیت دارد. به آینه نگاه کرده و سعی کنید عمق وجودتان را ببینید.

در حال رقابت بودن دلیلی برای از چشم بقیه افتادن و بی ارزش شدن

آیا آدمی هستید که احساس می‌کند باید از همه بهتر باشد و چیزهایی که دارد بیشتر از همه باشد؟ اگر چنین است شما فرد جذابی نیستید. باید بیشتر به دوستان‌ خود اهمیت بدهید و برای موفقیت‌های آن‌ها خوشحال باشید.

دوستان‌تان را دشمن خود می‌دانید

افراد ناخوشایند معمولا با دوستان‌ خود در جدال‌ هستند. به جای اینکه با دوستان‌تان همراه شوید و به آن‌ها اهمیت بدهید، دائم به آن‌ها پشت می‌کنید و از پشت به آن‌ها خنجر می‌زنید. اگر می‌خواهید جذاب به‌نظر برسید باید یاد بگیرید دوستان شما دشمن‌تان نیستند و طرف شما هستند.

از چشم بقیه افتادن و بی ارزش شدن

همیشه نگران هستید که برای دیگران اهمیتی نداشته باشید

اگر این موضوع همیشه برای‌ شما دغدغه باشد که چرا دیگران آن‌طور که باید و شاید به شما اهمیت نمی‌دهند و به آن اندازه‌ای که توقع دارید به شما توجه نمی‌کنند، یک آدم نچسب به تمام معنا هستید. مثلا وقتی دو تا از دوستان‌تان بدون شما بیرون می‌روند، برای آن‌ها واقعا مسئله‌ مهمی نیست، ولی برای شما هست.

رئیس بازی در می‌آورید

در گروه دوستانه همیشه همه به یک اندازه سهم دارند. اگر شما یکی از آن افرادی هستید که همه‌ تصمیم‌ها را می‌گیرید، احساس می‌کنید دائم باید دستور بدهید و سعی می‌کنید کارهای دیگران را کنترل کنید، باید بدانید این رفتارتان هیچ جذابیتی ندارد.

همچنین بخوانید:  با شخصی که ما را ناراحت کرده چگونه برخورد کنیم؟

صادق نبودن دلیلی برای از چشم بقیه افتادن و بی ارزش شدن

وقتی صحبت از دوستی و گسترش روابط می‌شود یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که به ذهن می‌رسد صداقت است. اغلب افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، معمولا صادق نیستند. درباره‌ همه موضوعات دروغ می‌گویند. یادتان نرود که همیشه صداقت بهترین سیاست است. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب هرگز اینگونه با همسر خود شوخی نکنید! سر بزنید.

صادق نبودن

قابل اعتماد نیستید، ولی به دیگران وابسته‌اید

اگر آدمی هستید که نمی‌توان رویش حساب کرد، این ویژگی در دوستی یک نقطه‌ضعف برای شماست. همچنین اگر کسی هستید که دائم از این و آن کمک می‌خواهید، ولی هرگز حاضر به کمک به کسی نیستید، این هم یک نقطه‌ضعف دیگر است که هیچ‌کس نمی‌خواهد در دوستش وجود داشته باشد.

همیشه نیمه‌ خالی لیوان را می‌بینید

بدبینی ویژگی جذابی نیست. اگر دائم با دید نا امیدانه و منفی به همه چیز نگاه می‌کنید، سعی کنید دیدگاه‌ خود را عوض کنید. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد با آدمی دوست باشد که به جای لذت بردن از جنبه‌های مثبت زندگی دائم در حال آه و ناله از جنبه‌های منفی است.

همیشه نیمه‌ خالی لیوان را می‌بینید

 

 
منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا