روانشناسی

با افسردگی پس از رابطه چه باید کرد؟

داشتن زندگی خوب و مسالمت آمیز در گرو برقراری یک ارتباط سالم و تعامل درست است. از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین مشکلات جسمی و روحی هر کدام سهمی در حال خوبتان دارند.

امروز در این مقاله از ماورای سلامت نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

افسردگی بعد از رابطه، می‌تواند مشکلات روحی یا جسمی زیادی به‌وجود بیاورد. بنابراین باید به دنبال راهی برای از بین بردن آن باشید. در این مطلب از مجله ماورای سلامت به بیان راه های درمان افسردگی پس از رابطه جنسی می‌پردازیم.

راه های درمان افسردگی پس از رابطه جنسی

همان‌طور که رابطه عاطفی، در رابطه جنسی تاثیرگذار است، رابطه جنسی هم اگر به خوبی پیش نرود، آثارش به تمام قسمت های دیگر زندگی نفوذ می‌کند.

پرسش از خود

برای پیدا کردن دلیل حال بد خود، با فکر کردن به دلایل احتمالی آن و با پرسش از خود سعی کنید، مسائل را بهتر ارزیابی کنید. ممکن است وقتی سوالات واضحی از خود می پرسید، پاسخ مناسبی هم برای آن پیدا کنید. تا از این سردرگمی دربیایید. می توانید با این سوالات شروع کنید. برای آگاهی بیشتر در این رابطه مشاوره افسردگی می تواند پاسخگوی تمام سوالات شما باشد.

  • از چه چیزی ناراحت هستم؟
  • آیا این افسردگی من، ارتباطی با رفتار همسرم دارد و او محرک حال من است؟
  • آیا اتفاقی یا آسیبی از گذشته برای من تداعی شده؟
  • آیا مشکل جسمی دارم، ضعف یا بیماری که موجب افسردگی باشد؟
  •  در نهایت به این فکر کنید که چند بار این اتفاق برای شما تکرار شده؟
همچنین بخوانید:  چرا افراد بی انگیزه می‌شوند؟

راه های درمان افسردگی بعد از رابطه جنسی

تعامل با همسر از راه های درمان افسردگی پس از رابطه جنسی

بهتر است قبل از هر چیزی، مشکل خود را با شریک جنسی خود مطرح کنید. با این کار جلوی سوءتفاهم‌های احتمالی را می‌گیرید. چون او متوجه حال بد شما می‌شود و اگر علتش را نداند، ممکن است این حال بد را، به خودش نسبت بدهد و فکر کند در رابطه با شما کامل نیست. یا اینکه نمی‌تواند شما را راضی کند. از طرفی بیان مشکلات، می‌تواند کمی حال شما را بهتر کند. به هر حال بهتر از این است، که یک مشکل را با پنهان‌کاری و به تنهایی به دوش بکشید. با کمک هم، علت مشکل را بررسی کنید، تا برای آن راه‌حل متناسبی پیدا کنید.

درمان مشکلات جسمی

اگر مسئله شما به ناراحتی‌های جسمی مربوط می‌شود، می‌توانید با مراجعه به متخصص، مشکل خود را حل کنید و هر اقدامی لازم است، انجام دهید. زیرا این معضلات، می‌تواند برای شما نگرانی و استرس، حین رابطه، یا افسردگی بعد از رابطه ایجاد کند. برای اینکه رابطه عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب زنان عاشق شنیدن این جملات هستند سر بزنید.

پیگیری مسائل و اختلافات رابطه

گستره مسائل روحی و اختلافات بین زوجین زیاد است و به دلایل مختلف می‌تواند به رابطه جنسی آسیب بزند. در صورتی که با همسرتان ارتباط خوبی ندارید، از نظر عاطفی و روحی از هم فاصله دارید، این مشکلات حل نشده باعث می‌شود، تمایل به برقراری رابطه از دو طرف کاهش پیدا کند، رابطه با سردی پیش برود، در نتیجه ارتباط جنسی صدمه می‌بیند. افسردگی، پیامد این نوع ارتباط خواهد بود. اول باید سوءتفاهم‌ها و اختلافات و مشکلات روابط زناشویی خود را حل کنید. چون ریشه ناراحتی همین است.

همچنین بخوانید:  چرا گفتن دوستت دارم برای مرد سخت است؟

خود مراقبتی از راه های درمان افسردگی پس از رابطه جنسی

افسردگی بعد از رابطه جنسی اغلب یک اتفاق زودگذر است. به این نکته توجه کنید و هرگاه به آن دچار شدید، این را یادآوری کنید ،که به زودی خوب می‌شوید. اگرچه ممکن است لحظات سختی را پشت سر بگذارید. ولی قرار نیست زیاد طول بکشد.

راه های درمان افسردگی بعد از رابطه جنسی

 

 
منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا