روانشناسی

چگونه رابطه عاطفی را گرم نگه داریم؟

از دست دادن جرقه در یک رابطه طولانی ‌مدت اجتناب‌ناپذیر است.

مجله زیبایی ماورای سلامت را تا انتهای این خواندنی جذاب و مفید همراهی کنید.

شما بعد از مدتی در رابطه عاطفی خود، وارد یک چرخه تکراری با شریکتان می‌شوید که این روتین همیشه هم بد نیست اما برای زنده نگه داشتن رابطه عاطفی راه‌حل‌هایی وجود دارد که ما در این مطلب از مجله ماورای سلامت آن‌ها را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

زنده نگه داشتن رابطه عاطفی

حتی در بهترین رابطه زناشویی نیز باید عشق و هیجان زنده نگه داشته شود. در غیر این صورت، به جای همسر به دو همخانه تبدیل خواهید شد.

چیز جدیدی را امتحان کنید

برنامه‌ریزی برای تعطیلات به جایی که هیچ‌کدام از شما نرفته‌اید، امتحان کردن ورزش یا بازی جدید یا حتی سفارش غذای بیرون بری که با غذای معمولی‌ شما متفاوت است را امتحان کنید. چیزهای جدید کوچک یا بزرگ، آن احساسات عاشقانه‌ای را که زمانی برای اولین بار با شریک زندگی خود تجربه می‌کردید، به شما باز می‌گرداند.

زنده نگه داشتن رابطه عاطفی

با هم ورزش کنید

ورزش کردن زمان خوبی برای دنبال کردن ترجیحات فردی شماست، اما هر چند وقت یکبار ورزش کردن با هم می‌تواند روشی عالی برای زنده نگه داشتن رابطه باشد. نه تنها رقابت بازیگوشانه شما را تحریک می‌کند بلکه ورزش باعث ترشح اندورفین نیز می‌شود که می‌تواند به شما کمک کند ارتباط عاطفی خود را عمیق‌تر کنید. برای اینکه رابطه عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب بدون منت کشی با همسر خود آشتی کنید! سر بزنید.

همچنین بخوانید:  رازهایی درباره مردان که زنان قطعا نمی دانند

از جملات متفاوت استفاده کنید

دوستت دارم، بدون شک یکی از مهم‌ترین جمله‌هایی است که به یکدیگر می‌گویید. با این حال شما می‌توانید از جملات جدیدی برای تنوع و نشان دادن احساسات واقعی‌تان هم استفاده کنید. به‌عنوان مثال من خیلی به تو افتخار می‌کنم یا تو برای من خیلی مهم هستی.

با هم آشپزی کنید

شما می‌توانید این آخر هفته با هم آشپزی کنید. نه تنها این یک فعالیت جدید و سرگرم کننده خواهد بود، بلکه فرصتی برای کار تیمی است. خلق چیزی (حتی یک وعده غذایی) به شما کمک می‌کند که با هم بیشتر احساس ارتباط کنید.

زنده نگه داشتن رابطه عاطفی

زبان عشق همسرتان را یاد بگیرید

احتمالا تا به حال به اندازه کافی در مورد زبان‌های عشق شنیده‌اید. اما واقعا چند وقت یکبار آن را با شخص مورد نظر خود تمرین می‌کنید؟ به‌طور مثال اگر شریکتان با هدایایی احساس دوست داشته شدن بیشتری می‌کند، برایشان گل بخرید یا اگر زبان عشقشان لمس فیزیکی است، سعی کنید راه‌هایی برای لذت بیشتر در رابطه را کشف کنید.

برنامه دیدار مخصوصی بچینید

برای داشتن یک شب بی‌نظیر نیازی نیست که حتما به رستوران یا سینما بروید. شما فقط به یکدیگر و چند ایده خلاقانه نیاز دارید. می‌توانید حال خانه را با شمع‌های زیبا تزیین کنید و یک شام خوشمزه بپزید و از شبتان در کنار یکدیگر لذت ببرید.

برنامه دیدار مخصوصی بچینید

 

 
منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا