روانشناسی

یک همسر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

علت این که عاشق کسی می‌شویم ممکن است همانند یک راز نامعلوم باشد. ولی دلایل این که چرا عاشق کسی می‌مانیم کاملا مشخص هستند.

 

در این مطلب از مجله ماورای سلامت به شما کمک می‌کنیم که ویژگی ‌های یک همسر خوب را بشناسید و بتوانید که یک انتخاب بدون پشیمانی داشته باشید.

امروز در این مقاله از ماورای سلامت نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

ویژگی ‌های یک همسر خوب

همین ویژگی‌ها هستند که باعث می‌شود ما یک فرد را به‌عنوان یک همسر خوب قبول داشته باشیم و با او ازدواج کنیم.

بالغ بودن همسر

مهم‌ترین ویژگی یک همسر خوب بالغ بودن است. بالغ بودن جنبه‌های مختلفی دارد و نمی‌توان که یک تعریف واحد برای آن ارائه کرد. شاید با خود بگویید همین که وظایف خودش را انجام دهد، اهل کار باشد و رفیق باز نباشد به بلوغ رسیده است. بالغ بودن یعنی یک فرد آن‌قدر بزرگ شده باشد که بداند نباید بر سر چیزهای سطحی جر و بحث کند و قدرت بخشایندگی داشته باشد، به نکات منفی قضایا توجه نکند و روی اهداف مشترکتان تمرکز کند.

 

انتقاد پذیر بودن همسر از ویژگی ‌های یک همسر خوب

اگر به دنبال کسی هستید که هیچ‌گونه نقصی نداشته باشد باید بگویم سخت در اشتباه هستید و هیچ وقت به چنین کسی نخواهید رسید. بهترین همسر کسی هست که اشتباهات و نواقصش را بپذیرد و در راستای اصلاح آن‌ها قدم بردارد. اگر چنین شاخصه‌ای را در شخص مورد نظرتان نیافتید بهتر است به آن رابطه ادامه ندهید چون در نهایت رفتارهای او باعث کلافگی شما می‌شود و حاصل آن یک ازدواج ناموفق خواهد بود.

همچنین بخوانید:  چگونه خواستگار دروغگو را شناسایی کنیم؟

انعطاف پذیر بودن همسر

یکی از شرایط همسر خوب انعطاف‌پذیر بودن او نسبت به نظرات و خواسته‌های شما است. ممکن است که در یک مسئله خاص اختلاف نظر و سلیقه داشته باشید. اگر همسر شما آدم انعطاف‌پذیری نباشد همیشه سعی می‌کند که نظر خودش را به شما تحمیل کند و شما را نادیده می‌گیرد. پس از مدتی خواهید دید که سر کوچک‌ترین مسائل با یکدیگر جر و بحث می‌کنید و طولی نمی‌کشد که از این وضع خسته می‌شوید. برای اینکه رابطه عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این کار رابطه عاشقانه شما را نابود می‌کند! سر بزنید.

صداقت داشتن همسر

همسر خوب یعنی کسی که ارزش صداقت را در زندگی مشترک بداند و درک کند که هر اتفاقی که بیفتد بیان صداقت مهم‌تر از هر چیزی است. هیچ چیز به اندازه پنهان کاری و دروغگویی در یک رابطه نمی‌تواند اثر مخرب داشته باشد. حتی در شرایطی که می‌دانید صداقت باعث می‌شود که شخص مقابل از دست شما دلخور شود و یا زندگی مشترک شما را تحت تاثیر قرار دهد باید راستگویی را مد نظر داشته باشید.

 

مستقل بودن همسر از ویژگی ‌های یک همسر خوب

یکی از خصوصیات همسر خوب مستقل بودن است. شاید با خود بگویید عدم وابستگی زوجین به یکدیگر می‌تواند باعث سردی رابطه بینشان شود و آن‌ها را از یکدیگر دور کند. ولی باید بگویم وقتی کسی در نهایت، استقلال شما را انتخاب می‌کند بدین معنی است که واقعا شما را دوست دارد و شما را نه بر اساس نیاز بلکه بر اساس حس درونی‌اش انتخاب می‌کند.

احترام گذاشتن

اگر از من بپرسید که همسر خوب کیست؟ قطعا به شما خواهم گفت اگر هیچ ویژگی دیگری را در او در نظر نمی‌گیرید، توانایی او برای احترام گذاشتن را در نظر داشته باشید. تصور بکنید که همسر شما یک شخص مستقل، باهوش و صادق است ولی به شما احترام نمی‌گذارد و همیشه به شما توهین می‌کند، چه حسی پیدا خواهید کرد؟ مطمئن باشید که تمامی ویژگی‌های خوب او از چشم شما خواهد افتاد و شما نمی‌توانید او را بپذیرید.

همچنین بخوانید:  نشانه‌های عشق واقعی در رابطه عاطفی چیست؟

شوخ طبع بودن

از مشخصات همسر خوب می توان به حس شوخ طبعی او اشاره کرد. دقت داشته باشید که حس شوخ طبعی مخالف با بالغ بودن و متعهد بودن به زندگی نیست. در دنیای امروزی که فشار زندگی بسیار زیاد است شما نیاز دارید به کسی که چند لحظه‌ای را در کنار او فارغ از دنیا باشید. کسی که بتواند در شرایط سخت حال شما را خوب کند.

منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا