روانشناسی

۵ چیزی که هرگز نباید به دیگران بگویید

بعضی از حرف‌ها و صحبت‌ها را باید برای خود نگه داشت و بـه هیچ عنوان نباید بـه کسی گفت.

مجله زیبایی ماورای سلامت را تا انتهای این خواندنی جذاب و مفید همراهی کنید.

بـه گفته محققان، بعضی از حرف‌ها و صحبت‌هایی را کـه در مغزتان مرور می‌شود یا مثل جرقه‌ای بـه‌یک‌باره بـه ذهنتان خطور می‌کند باید یک جایی یادداشت کنید برای خودتان و بـه هیچ عنوان نباید بـه کسی بگویید. در این مطلب از مجله ماورای سلامت قصد داریم به بررسی چیزهایی که نباید به دیگران بگویید بپردازیم.

چیزهایی که نباید به دیگران بگویید

افراد موفق همیشه ناگفته‌هایی را با دیگران دارند که آن‌ها را راز مهم زندگی خود می‌دانند، این رازهای مهم صحبت‌های خاصی نیستند بلکه حرف‌هایی هستند که شما بسیار با دوستانتان می‌گویید.

صحبت در مورد زندگی شخصی

زندگی شخصی شـما هیچ ربطی بـه فرد دیگری ندارد و صحبت کردن درباره مسائل زندگی‌تان باعث می‌شود افراد شـما را انتقاد و قضاوت کنند. در انتخاب‌هایی کـه در زندگی‌تان می‌کنید باید بـه خودتان توجه داشته باشید. زیرا این کار شـما را از نظرات غیر ضروری دیگران حفظ می‌کند.

جنبه‌های مشخصی از زندگی خود را بـه عنوان راز نگه دارید و همه‌ جزئیات رابطه و زندگی شخصی خود را با دیگران در میان نگذارید. این کار باعث می‌شود کـه شـما شایستگی احترام بیشتری نسبت بـه کسانی کـه همه‌ چیز را درباره‌ عادات خوب و بد خود می‌گویند، داشته باشید.

همچنین بخوانید:  چگونه شخصیت قوی داشته باشیم

چیزهایی که نباید به دیگران بگویید

اقدامات جسورانه و خیرخواهانه از چیزهایی که نباید به دیگران بگویید

بـه اشتراک گذاشتن عمدی کارهای خیریه با دیگران می‌تواند خودخواهانه باشد و باید از آن اجتناب شود. کمک کردنتان بـه دیگران یک راز نیست، اما نباید اخبار جهانی شود. همین مسئله برای شجاعت صدق می‌کند. ما هر روز با چالش‌هایی روبـه‌رو می‌شویم و دستاوردهای شـما در این مبارزه‌ها باید بـه‌طور مناسب پاداش داده شود. در مقابل توجه بـه ستایش و قدردانی دیگران باعث می‌شود کـه بزرگ بـه نظر برسید.

برای اینکه شناخت بهتری از خود داشته باشید به مطلب اگر این ویژگی‌ها را دارید، درون‌گرا هستید سر بزنید.

مسائل خانوادگی

همه‌ خانواده‌ها ناراحتی دارند و باید تحمل کنند. با این حال، این چیزی نیست کـه شـما باید بـه دنیا بگویید. واضح اسـت اگر چیزی اشتباه وجود دارد، گفتن آن بـه دوستان نزدیک و همسر می‌تواند بـه کاهش بار آن کمک کند با این حال، گفتن آن بـه کل دنیا می‌تواند باعث بی‌احترامی شود و راه را برای قضاوت باز می‌کند. همیشه بهتر اسـت کـه مسائل خود را بـه طور خصوصی و بـه درستی با خانواده و آن‌هایی کـه دوست دارید حل کنید.

چیزهایی که نباید به دیگران بگویید

هدف‌های شما، از چیزهایی که نباید به دیگران بگویید

بازگو نکردن اهدافتان در واقع می‌تواند باعث شود کـه احتمال بیشتری بـه دستیابی آن داشته باشید. مطالعات بر روی تنظیم هدف نشان داده‌اند کـه تعریف کردن اهدافتان و تحسین شدن برای آن باعث می‌شود کـه مغز اندورفین تولید کند. این باعث می‌شود احساس کنید کـه بـه چیزی دست پیدا کرده‌اید، بنابراین در طولانی مدت برای رسیدن بـه هدف تلاش نمی‌کنید.

همچنین بخوانید:  چگونه به خودمان افتخار کنیم؟

مسائل مالی

همه‌ دوست دارند چیزهای خوب داشته باشند و اگر ما همه‌ چیزهای خوبی را کـه داریم با دیگران بـه اشتراک بگذاریم حسادت آن‌ها را برانگیخته می‌کنیم. نگه داشتن دستاوردهای مادی‌تان بـه شـما این امکان را می‌دهد کـه به راحتی از آن‌ها بهره ببرید. همچنین فردی متواضع و دوست داشتنی بـه‌نظر بیایید.

مسائل مالی

 

 
منبع : deltapayam.com
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا